„Nepaisant opozicijos reikalavimo sušaukti neeilinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį, kuriame būtų svarstomas ir klausimas dėl neoficialių tarpininkų neskaidrios įtakos Sveikatos apsaugos ministerijai organizuojant koronaviruso tyrimams skirtų reagentų bei kitų epidemijos suvaldymui reikalingų medicininių priemonių pirkimą bei jame paprašyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio, Vyriausybės pirmojo vicekanclerio Luko Savicko paaiškinimų dėl su jais glaudžiai bendradarbiavusių neoficialių tarpininkų įtakos itin stambaus masto pirkimams, taip pat išklausyti Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovų informaciją, komiteto pirmininkas D. Gaižauskas abu šiuos klausimus vienašališkai išbraukė iš siūlomos darbotvarkės.

Šį veiksmą vertiname kaip tyčinį komiteto pirmininko siekį pridengti galimai korupcinius procesus, kurie lydėjo Vyriausybės organizuojamus pirkimus bei nuo parlamento dėmesio apsaugoti į juos įklimpusius aukštus Vyriausybės narius ir atstovus”, – pareiškė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius L.Kasčiūnas.

Seimo NSGK narių Virgilijaus Aleknos, Arvydo Anušausko, Vytauto Bako, Lauryno Kasčiūno ir Gabrieliaus Landsbergio iniciatyva šaukiamas neeilinis komiteto posėdis, kuriame jie siūlo apsvarstyti klausimus, susijusius su valstybės pasirengimu antrajai koronaviruso bangai ir išklausyti informaciją dėl galimos korupcijos organizuojant viešuosius pirkimus priemonėms pandemijos suvaldymui įsigyti.

„D. Gaižausko desperatiškas bandymas apsaugoti aukštus „valstiečių” atstovus nuo parlamentarų klausimų tik dar kartą aiškiai rodo, kad Vyriausybė bei aukščiausi jos pareigūnai turi ką slėpti ir baiminasi visuomenės dėmesio pavasarį jų organizuotiems itin didelio masto pirkimams. Apgailėtina, kad nacionalinės krizės metu neapsieita be korupcijos ir neskaidraus uždarbiavimo. Joks neoficialus tarpininkas negali būti sėkmingas, jei jis neturi ryšių su sprendimų priėmėjais, dėl to bandymas korupcinį skandalą izoliuoti tik ties įtariamuoju tarpininku vertintinas kaip dirbtinis. Tiek ministras A. Veryga, tiek Vyriausybės kancleris A. Stončaitis, pirmasis vicekancleris L. Savickas privalo baigti slapstytis ir nedelsiant visuomenei detaliai paaiškinti savo vaidmenį bei prisiimti už jį asmeninę atsakomybę”, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto neeilinis posėdis numatytas rugpjūčio 5 dieną.
Praėjusią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas, pareiškė įtarimus prekyba poveikiu Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentui, įvairių Vyriausybės bei SAM darbo grupių ir komisijų nariui Šarūnui Narbutui.