STT teigimu, šiuos veiksmus nutarta atlikti paaiškėjus reikšmingoms aplinkybėms pernai pradžioje pradėtame didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl galimai vykdytų korupcinių veikų teismų sistemoje.

„Sudėtingame ikiteisminiame tyrime, kuriame tiriama jau daugiau nei pusantro šimto skirtingų nusikalstamos veikos epizodų, buvo gauta duomenų, susijusių su taip vadinama „Vijūnėlės dvaro“ byla – bandymu įteisinti neteisėtai Druskininkuose pastatytą privatų namą bei išvengti šio pastato nugriovimo“, – rašoma pranešime.

„Šiandien atliekamų procesinių veiksmų tikslas – surinkti papildomus duomenis, susijusius su šiuo epizodu“, – teigia STT.

Per pusantrų metų nuo šio ikiteisminio tyrimo pradžios, ištyrus atskirus nusikalstamų veikų epizodus, teisminiam nagrinėjimui perduotos septynios baudžiamosios bylos dėl prekybos poveikiu, kuriose šeši asmenys jau yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos.

R. Malinauskas apie STT veiksmus savivaldybėje: nebuvau susitikęs pareigūnų

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sako nieko nežinantis apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) antradienį atliekamus proceso veiksmus Druskininkų savivaldybėje, tačiau atstovė spaudai informavo, kad savivaldybėje buvo atlikti dokumentų poėmiai.

„Nežinau, aš dirbu kabinete – nemačiau. Pas mane susirinkimas vyksta, mes dirbame, nebuvau susitikęs pareigūnų“, – BNS telefonu sakė kurorto vadovas.

„Kai ateis pas mane, aš jums pasakysiu“, – teigė jis.

Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie STT atliekamas kratas, dokumentų poėmius ir kitus proceso veiksmus Druskininkų savivaldybėje, Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje bei kitose vietose dėl bandymo įteisinti vadinamo „Vijūnėlės dvaro“ statybas.

Šie veiksmai, anot prokuratūros, atliekami paaiškėjus reikšmingoms aplinkybėms pernai pradžioje pradėtame didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl galimai vykdytų korupcinių veikų teismų sistemoje.

„STT kiek aferų pridarė su kai kuriais teisėjais ir prokurorais, kad jiems reikia kuo nors savo užpakalius pridengti, tai net neabejoju, kad jie daug visokių dalykų darys, nes anksčiau ar vėliau aferos išlys į viršų“, – tvirtino Druskininkų meras.

Jis pridūrė nebuvęs teisėsaugos apklaustas.

„Laukiu kiekvieną dieną su nekantrumu, kada galėsiu vardais ir pavardėm įvardinti kiekvieną aferistą – taip iš prokuratūros, taip iš STT ir taip iš kai kurių teismų, kalbu apie teisėjus“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų savivaldybės atstovė spaudai Diana Sinkevičiūtė-Griežė BNS teigė, kad STT pareigūnai savivaldybėje paprašė „kai kurių dokumentų, visi prašomi dokumentai buvo pateikti“.