Tai pirmadienį po Vyriausybės COVID-19 komiteto posėdžio pranešė sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Sprendimą Ministrų kabinetas priims trečiadienį.

„Vyriausybės posėdyje keisime nutarimą – nebebus nuotolinei konsultacijai teikiamas prioritetas. Tą keisime, žmonės galės patekti į įstaigą greičiau, paprasčiau, tik antrinė ir vėlesnė konsultacija galės vykti nuotoliniu būdu“, – žurnalistams sakė jis.

„Matome, kad mums reikia didinti sveikatos paslaugų prieinamumą savivaldybėse. Dabar mes matome, kad pacientai nori patekti pas gydytoją. Tam tikromis aplinkybėmis paslaugų teikimas stringa“, – pridūrė ministras.

E. Jankevičius teigė, kad siekiant didinti paslaugų prieinamumą bus peržiūrimos ir kitos rekomendacijos gydymo įstaigoms.

„Bus peržiūrėtos ir kitos rekomendacijos, kur yra nustatytas tam tikras laikas tarp vieno paciento apžiūros ir kito. Tas laikas galėtų būti nustatytas tik tarp karščiuojančių pacientų, o jei nėra kitų simptomų, tas laikas galėtų trumpėti. Tą rengiamės padaryti nedelsiant“, – aiškino ministras.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šių metų birželį apsilankymų pas šeimos gydytoją buvo beveik 60 proc. mažiau nei tą patį mėnesį pernai.

Maždaug 68 proc. paslaugų mažiau suteikta viešosiose sveikatos priežiūros įstaigose, privačiose – 45 proc. mažiau.

Gydytojų specialistų konsultacijų birželį, palyginti su pernai tuo pačiu metu, ligoninėse suteikta 42 proc. mažiau, poliklinikose – beveik 47 proc. mažiau. Privačiose sveikatos priežiūros įstaigose skirtumas buvo mažesnis – 29 procentai.

Birželį daugiau kaip 80 proc. stacionarinių paslaugų apimčių atnaujinusios buvo 14-a šalies ligoninių. 70–80 proc. paslaugų apimčių pasiekė 19 ligoninių, 50–70 proc. – 26, o devynios ligoninės teikė mažiau nei pusę stacionarinių paslaugų.

Šiuo metu gydymo įstaigoms siekiant kompensuoti dėl koronaviruso sumažėjusio pacientų srauto patirtus nuostolius, kas mėnesį mokama viena dvyliktoji metinės sutartinės sumos.

Pagal ministro nurodymą, sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti tokį finansavimą, liepą turi būti atnaujinusios ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių.