A. Landsbergienė laiške nemažai kritikos pažėrė ir valstiečių lyderiui Ramūnui Karbauskiui bei sulygino jo elgesį su teroristine organizacija „Hamas“.

„Šlykštu, kad žmogus – Karbauskis, kuris šiaip savo elgesiu ir dviveidiškumu niekina mano Lietuvą, leidžia sau – vien dėl to, kad nepajėgė susidoroti su mano vyru, – žeminti, gąsdinti bei trypti mane ir tikisi, kad taip sukels skausmą mano vyrui. Kad jam skaudėtų už mane ir dėl manęs. Karbauskis siekia padaryti viską, kad mes neatlaikytume. Ketverius metus puola mane, mano vaikus, tėvus, artimuosius.

Elgiasi taip, kaip teroristinė organizacija „Hamas“, kuri slepiasi mokyklose, vaikų namuose: Karbauskis, negalėdamas įkąsti politiniam oponentui, kanda žmonai. Išbandytas kitų žemas ėjimas, žmogau“, – savo feisbuko paskyroje teigia A. Landsbergienė.
Pasak jos, R. Karbauskis puola ne tik ją, bet ir visą bendruomenę, kuriai ji atstovauja.

„Oligarchas puola mokyklą, nes žino, kad negalėsime atsakyti tuo pačiu – esame daug mažesni ir daug pažeidžiamesni“, – teigia ji.

A. Landsbergienė: „1 euro“ sklypo istorija – melaginga

Elta primena, kad VMI, praėjusią savaitę nusprendusi netirti su A. Landsbergiene siejamos bendrovės „Knowledge Investment“, trečiadienį persigalvojo ir nusprendė imtis tyrimo. Pasak A. Landsbergienės, buvo įvykdytas akivaizdus politinis spaudimas VMI.

„Persigalvojo, nes buvo pagrūmota. Nežinau, kaip jums, bet man tai jau ne Lietuva, o Baltarusija, ne teisinė valstybė, o valstybė, kurioje valstybės institucijos patiria politinį spaudimą ir daro tai, kas paliepta. Jau nekalbant apie melą, nes buvo pranešta, kad tirs mano valdomą įmonę, bet ta įmonė net nėra mano. O ir šiaip mūsų šeima sklypo už vieną eurą niekada neturėjo. Buvo įmonė, kuri turėjo sklypą ir tokios pačios vertės paskolą. Tą įmonę nusipirko „BaltCap Infrastructure Fund“, – sakė ji.

Siūlo NŠA elgtis garbingai

A. Landsbergienė teigia, kad Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA), pradėjusios tyrimą dėl galimo pažeidimo, kai įgaliotas Karalienės Mortos mokyklos administratorius kopijavo duomenis galimai pažeisdamas jam reikalingų duomenų tvarkymo apimtį, elgesys – stebinantis bei prasilenkiantis su teisinės valstybės principais.

„Karalienės Mortos mokyklos IT administratorius prisijungė prie sistemos su oficialiai suteiktais prisijungimo duomenimis ir atliko tik tokius veiksmus, kurie buvo NŠA leidžiami. Tai, kad sistema šalia mūsų mokyklos mokinių duomenų automatiškai pridėjo visų mokyklų mokinių ir mokytojų duomenis, yra saugumo spraga, kuri – vis dar tikimės – bus išspręsta“, – pabrėžė A. Landsbergienė. Ji patikino, kad apie aptiktą duomenų saugumo spragą el. paštu darbuotojas nedelsdamas informavo NŠA.

„Galvojau, gausim laišką iš NŠA: „Ačiū, kad pranešėte. Tvarkome. Kartu galime daugiau, ačiū už atsakingą ir pilietišką elgesį.“ Pasvajojau! Protu nesuvokiama, bet Nacionalinės švietimo agentūros atstovas viešame komentare išsakė, neva duomenys buvo nukopijuoti ir neteisėtai paviešinti“, – sakė ji.

A. Landsbergienė patvirtino, kad jokie asmens duomenys nebuvo ir nėra paviešinti.

„Priešingai, Karalienės Mortos mokyklos IT administratorius pasielgė pilietiškai, nenutylėjo, o nedelsdamas pranešė apie galimą duomenų saugumo spragą. Ir apskritai, gal jiems galva susisuko?! Koks žmogus, jei jis ką nors neteisėtai darytų, apie tai iškart informuotų, kad „ei, žiūrėkite!“ Šioje situacijoje palaikau teisingai pasielgusį žmogų“, – teigia ji.

A. Landsbergienė viliasi, kad NŠA elgsis garbingai ir nutrauks tyrimą.

„Tikiuosi, kad NŠA atlaikys šį išbandymą; na, tereikėjo padėkoti, greitai susitvarkyti, ir viskas būtų buvę gerai. Visi galime suklysti, svarbiausia, kaip elgiamės suklydę. Ir ypač švietimo organizacija. Dabar visos kalbos apie kompetencijų bei emocinio intelekto ugdymą švietimo sistemoje skamba, švelniai tariant, veidmainiškai. Jei NŠA nepersigalvos, tiek savo garbę, tiek ir savo mokinių bei mokytojų duomenų privatumą nuo sistemos spragų ir apie spragas pranešančius sąžiningus Lietuvos piliečius esame pasiruošę ginti“, – sakė ji.

Karbauskio atsakas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis feisbuke atsakė į A. Landsbergienės žodžius.

Valstiečių lyderis rašė, kad tokią audringą G. Landsbergio žmonos reakciją lėmė faktas, jog jos verslas tiriamas pirmą kartą.

„Gerbiamoji Austėja Landsbergiene, jums mano elgesys primena „Hamas“ teroristų veiklą. Suprantu, jog tokią neadekvačią Jūsų reakciją ir emocingus kaltinimus paskatino faktas, kad pirmą kartą per visą atkurtos Nepriklausomos Lietuvos istoriją valstybinės institucijos ima tirti abejotinas aplinkybes, susijusias su Jūsų valdomu verslu“, – feisbuke ketvirtadienį rašė R. Karbauskis.

Jis pripažino, kad buvo vienas iš tų politikų, kuris norėjo išsiaiškinti milijono eurų vertės sklypo įsigijimą už eurą, „nieko nekaltindamas, o tiesiog norėdamas suprasti“.

„Pasirodžius informacijai, jog Jūsų vadovaujama įstaiga galėjo nelegaliai pasisavinti asmenų duomenis ir dėl šio fakto Nacionalinė švietimo agentūra planuoja kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, pasidalinau šia informacija, tikėdamasis, kad didesnis viešumas leis tikėtis objektyvesnio tyrimo“, – savo motyvus aiškino Seimo narys.

R. Karbauskis ironizavo, kad iš A. Landsbergienės žodžių tampa aišku, jog tarnybos „negali abejoti“ jos verslu.

„Už tai esu pavadintas žmogumi, panašiu į „Hamas“ teroristą, niekinančiu Jus ir „Jūsų Lietuvą“. Suprantu, kad „Jūsų Lietuvoje“ niekas nedrįsta suabejoti niekuo, kas susiję su Landsbergio pavarde, ir „Jūsų Lietuvoje“ negali tarnybos abejoti jūsų verslu. Kad Jūs gyvenate kitokioje Lietuvoje nei visa likusi Lietuvos žmonių dalis, man lieka tik apgailestauti. Taip pat Jums gal nesuprantama ir tai, bet kai žmogus ateina į politiką, su juo siejamas verslas tampa tokiu pat viešas kaip ir jis pats“, – tvirtino LVŽS lyderis.

R. Karbauskis priminė, kad per šią Seimo kadenciją su juo siejamas verslas buvo tiriamas ne vieną kartą.

„Per pastaruosius trejus metus su manimi siejamas verslas, labdaros paramos fondas ir netgi Naisių kaimo bendruomenė buvo tikrinami dešimtis kartų. Tai darė prokuratūra, VMI, visos įmanomos inspekcijos. Ir darė tai pagal Jūsų vyro partijos narių pasirašytus skundus. Bet aš nė karto nevadinau Jūsų vyro teroristu ar kuo nors panašiu“, – rašė politikas.

LVŽS lyderis paaiškino, dėl kokių priežasčių jis pradėjo domėtis A. Landsbergienės verslu.

„Kai sakau, jog Jūsų valdomo verslo aplinkybės kelia daug klausimų, turiu galvoje valstybinių energetikos įmonių dosnumą Jūsų verslui, kuris greičiausiai yra Jūsų vyro ar jo senelio pastangų rezultatas. Bet apie tai plačiau padiskutuosime teisme, į kurį Jūs planuojate kreiptis dėl neva mano skleidžiamo šmeižto“, – tvirtino R. Karbauskis.

Politikas ironizavo, kad tiek kartų kėlė klausimus dėl konservatorių ir girdėjo neigiamus atsakymus, kad net pradėjo juos ir jų aplinką vadinti „neliečiamaisiais“.

„Aš klaidingai netgi pagalvojau, kad galbūt šį kartą VMI tyrimo paprašėte net Jūs pati, norėdama įrodyti, kad Jūsų verslas skaidrus. Deja, klydau. Jūsų reakcija parodė, jog „Jūsų Lietuvoje“ tikrinti Jūsų verslą yra tas pats, kas terorizuoti Jūsų šeimą. Keistas požiūris, kurio nesupras joks kitas Lietuvos pilietis, valdantis verslą, nes patikrinimai yra normali praktika teisinėje valstybėje, ir niekas jos nelaiko terorizmu“, – rašė R. Karbauskis.

„Tikiuosi, niekada nebeteks gyventi „Jūsų Lietuvoje“, kurioje viską valdo „neliečiamieji“ ir „aukštumos“, o visa likusi didžioji dalis, kuri suneša mokesčius valstybei, nebijo klausti ir kelti valstybėje blogybių, yra „šunauja“ ar „vatnikai“. Lietuvoje, kurioje gyvenu aš ir dar beveik trys milijonai žmonių, neturi būti „neliečiamųjų“, o įstatymai čia galioja visiems.

Jums tai nelengva suprasti, bet gal pradėti tyrimai Jums leis nors truputį sužinoti, kaip gyvenama ne „Jūsų Lietuvoje“, – įrašą feisbuke baigė R. Karbauskis.