Kreipimąsi pasirašė Seimo Europos reikalų ir užsienio reikalų komiteto pirmininkai Gediminas Kirkilas ir Juozas Bernatonis, opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis, liberalų vadovė Viktorija Čmilytė–Nielsen ir dar keli Seimo nariai bei europarlamentarai.

„Svarbu nedelsiant pademonstruoti aiškią visos ES poziciją, kad brutalūs autoritarinio Aleksandro Lukašenkos režimo veiksmai negali būti toleruojami“, – rašoma laiške Europos Sąjungos institucijų vadovams.

„Todėl raginame atnaujinti sankcijas režimui ir asmenims, atsakingiems už represijas prieš Baltarusijos gyventojus ir už veiksmus, kurie kenkia rinkimų demokratiniam pobūdžiui, ir kišimąsi į demokratinį bei konkurencinį politinį procesą, įskaitant dalyvavimą rinkimų sukčiavime – principų ir vertybių, esančių pačioje Europos Sąjungos širdyje, pažeidimams“, – teigiama kreipimesi.

Kreipimąsi inicijavęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad „tylėjimas reikštų bendrininkavimą“, kai ES „kaimynystėje brutaliai trypiama demokratija, persekiojami politiniai oponentai, suiminėjami nekalti žmonės“.

„Negalime užsimerkti ir pataikauti diktatoriams, nes stručio politika atvestų ne tik į moralinę Europos kapituliaciją, bet ir tūkstančių baltarusių, žengiančių protestuoti į gatves už demokratines permainas, išdavystę. Todėl skirtingų politinių jėgų ir ideologijų spektro Lietuvos politikai kreipiamės ir raginame ES vadovybę įvesti Baltarusijos režimui sankcijas už demokratinių ir žmogaus teisių bei laisvių pažeidimus”, – BNS sakė politikas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija praeitą savaitę išsakė didelį susirūpinimą dėl Baltarusijos valdžios veiksmų rinkimų kampanijos metu.

Anot ministerijos pareiškimo, „besitęsiančios politiškai motyvuotos represijos, galimas naujų politinių kalinių skaičiaus augimas turės pasekmių tolesniems Europos Sąjungos ir Baltarusijos santykiams“.