„Mes partijoje diskutuojame apie tai, kad būtų aišku, kurie ministrai, pavyzdžiui, gali pavaduoti ministrą pirmininką. Kad tai nebūtų vienasmenis, pavyzdžiui, ministro pirmininko sprendimas“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis, „valstiečių“ brandinamą sumanymą grįsdamas esamomis kitų valstybių praktikomis.

„Daugelyje šalių taip yra, pavyzdžiui, socialinių reikalų arba vidaus reikalų ministrai – kai kuriose šalyse vienaip, kitose kitaip – iš karto yra ir ministrai, ir vicepremjerai“, – pabrėžė jis. Pasak R. Karbauskio, Lietuvoje taip pat būtų galima du ministrus patvirtinti ir vicepremjerais.

„Valstiečio“ teigimu, vicepremjero statuso įteisinimas ministro pirmininko pavadavimo klausimą padarytų aiškesnį. Tuo tarpu, tęsė „valstietis“, kalbėti apie tvarkos reglamentavimą ministrų pavadavimo lygiu – prasmės nėra.

„Tas klausimas būtų aiškesnis jeigu būtų aišku, kurie ministrai yra viceprejerai ir keičia premjerą, kai jis, pavyzdžiui, atostogauja ar išvyksta kažkur. O ministrų atžvilgiu, kai jie keičia vienas kitą, to tiesiog nėra kaip padaryti ir tai beprasmiška daryti. Tai sprendžia premjeras. Taškas“, – apibendrino R. Karbauskis, pridurdamas, kad nieko blogo nemato tame, kad sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą kelias savaites pavaduos kontraversiškai vertinamas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

ELTA primena, kad premjeras Saulius Skvernelis nuo pastarosios savaitės išėjo kasmetinių atostogų. Atostogaujantį premjerą pavesta pavaduoti finansų ministrui Viliui Šapokai bei energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui.