Savo įraše socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ministras teigia to nesitikėjęs ir nematęs pagrindo nepasitikėti suimtuoju koronaviruso pandemijos akivaizdoje.

„Šios dienos žinia apie Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovo Šarūno Narbuto sulaikymą - netikėta.

Su šiuo žmogumi darbo reikalais teko nemažai bendrauti pradėjus dirbti ministru. Tuo metu jis buvo šalies vadovės Dalios Grybauskaitės patarėjas sveikatos klausimais. Vėliau jis tapo aktyvus visuomenininkas, atstovaujantis pacientų interesus.

Koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, kai šalyje buvo taip reikalingas susitelkimas ir vienybė, pagalbą pasiūlė ne tik jis, bet ir kitos organizacijos, jų lyderiai bei atstovai, kad tik klastingo viruso plitimas būtų suvaldytas kuo greičiau. Tuo metu priėmėme bet kokią siūlomą pagalbą iš šalies, nes situacija buvo labai sudėtinga, nepavydėtina ir vienintelė išeitis buvo visų mūsų susitelkimas.

Su komanda nematėme jokio pagrindo nepasitikėti šiuo jaunu veržliu žmogumi. Tad ši žinia - tarsi iš giedro dangaus. Labai norisi tikėti, kad tai - tik blogas sapnas.

Dėl šio sandorio skaidrumo, kuomet buvo įsigyjami reagentai koronaviruso tyrimams, neturi likti jokių abejonių.

Tad šio ikiteisminio tyrimo metu SAM glaudžiai bendradarbiaus su teisėsauga, teiks reikalingą informaciją, kaip ir ankstesniais atvejais. Šiandien STT pareigūnai SAM atliko reikiamus procesinius veiksmus, kalbėjosi su atsakingais darbuotojais. Įtarimų nei vienam ministerijos darbuotojui nepareikšta“, - rašo A. Veryga.

Delfi primena, kad Š. Narbutas įtariamas prekyba poveikiu, kai tarpininkavo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vykdytiems koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimams.

Taip pat antradienį STT apklausė Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį ir vicekanclerį Luką Savicką.