Kaip jau buvo skelbta anksčiau, sąrašą ves ministras L. Linkevičius, antroje vietoje – G. Kirkilas, trečioje – Juozas Bernatonis, ketvirtas yra Zigmantas Balčytis, o penktas – frakcijos seniūno pavaduotojas Vytautas Kamblevičius.

Šeštoje vietoje – Seimo narė Irena Šiaulienė, toliau – ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, žemės ūkio ministras Andrius Palionis, buvęs Seimo narys Kęstutis Daukšys ir Jonas Pinskus. Sąraše įrašytas ir buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas,

G. Kirkilas pabrėžė, kad išrinkti į Seimą politikai galės pradėti dirbti iš karto.

„Juos išrinkus jie iš karto yra pasiruošę dirbti. Skirtingai nei daugelis kitų, ar net valdančiosios daugumos partijos kai kurie politikai. Nes jie turi vyriausybinio darbo patirtį, skaičiavome, kad sąraše 8 Vyriausybės esami ar buvę nariai, turintys savivaldybinio, parlamentinio darbo patirtį“, – sąrašą su gerai žinomomis pavardėmis spaudos konferencijoje pristatė partijos pirmininkas G. Kirkilas.

Programą, anot jo, remia ir šalies vadovo Gitano Nausėdos gerovės valstybės idėją.

„Mes iškeliame kandidatus beveik visose vienmandatėse apygardose, turėsime pilną 141 kandidatų sąrašus“, – teigė politikas.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

„Aš pasiūliau L. Linkevičiui vesti mūsų sąrašą, jis populiaresnis, visi taip daro, solidesnis“, – juokavo G. Kirkilas.

Jis teigė, kad premjero postas būtų siūlomas būtent ministrui L. Linkevičiui.

LSDDP atstovas teigė, kad kitame Seime turėtų būti maždaug 15 žmonių frakcija.

„Esminis šių rinkimų klausimas – ar bus tęsiama šitos Vyriausybės pradėta socialinės atskirties mažinimo politika. Kuomet beveik visas ekonominis prieaugis naudojamas šitiems tikslams. Taikomės į pagrindinius ekonominio-socialinio gyvenimo aspektus, kurie mažina socialinę atskirtį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo LSDDP partijos pirmininkas G. Kirkilas.

„Vis tiek galvoju, kad po rinkimų bus kairiojo–centro koalicija“, – prognozavo jis.

„Mūsų programa nėra dešinioji, nėra populistinė, o klasikinė, socialdemokratinė“, – kalbėjo Seimo narys G. Kirkilas.

„Jeigu mus išrinks, o tikiu, kad bus išrinks, tai dalyvausime valdančiosios koalicijos sudaryme, nes vis tiek galvoju, kad po rinkimų bus kairiojo centro koalicija. Tai šita koncepcija ir bus tęsiama“, – žadėjo LSDDP vadovas.

L. Linkevičius teigė, kad ši Vyriausybė vykdė kairiųjų pažiūrų politiką.

„Kai yra valdžių kaita, reikia išgryninti tas tendencijas, kurios turi tęstis ir koreguoti tai, kas yra ne taip“, – spaudos konferencijoje sakė LSDDP sąrašo lyderis L. Linkevičius, pridurdamas, kad ši Vyriausybė vykdė kairiąją programą.

G. Kirkilas spaudos konferencijoje priminė, kad ekspertai teigia, jog labiausiai socialinę atskirtį Lietuvoje mažino vaiko pinigai.

„Mes ir siūlome pasiekti bent jau 150 eurų ribą, kad ji būtų pastovi. O šalia yra visi kiti įvairūs nišiniai aspektai – pradinukų maitinimas nemokamas ir panašiai. Tam, kad galėtume pasiekti šiuos tikslus, reikia didinti perskirstymą Bendrojo vidaus produkto, protingai tai daryti. Nereiškia, kad mes siekiame kažkaip apsunkinti sąlygas verslui“, – aiškino G. Kirkilas.

Žiniasklaidai pateiktoje LSDDP rinkiminėje programoje žadama, kad 2024 metais vidutinės senatvės pensijos dydis pasiektų 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio šalies ūkyje, minimalios mėnėsinės algos dydis pasiektų 1000 eurų, vidutinis mėnesio atlyginimas viršytų 2000 eurų.

Prieš Skvernelį nieko nekels

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Seimo rinkimuose dalyvaus Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

„Taip jau atsitiko, nemažai pastangų reikėjo, kad aktyvuotumėme diasporą užsienyje, ne visi, jie švelniai tariant, aktyviai dalyvauja, mažai jie dalyvauja rinkimuose“, – apgailestavo jis.

Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje apygardoje LSDDP nusprendė kandidato nekelti, joje kandidatuos premjeras Saulius Skvernelis. Kandidatas taip pat nebus keliamas ten, kur kandidatuos Antanas Vinkus.

Nesutarimų būna visada

Politikai kartu aptarė ir politinę situaciją, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nutraukė sutarimą dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo.

G. Kirkilo teigimu, valdančiojoje koalicijoje nesutarimų būna visada.

„Aš galvoju, kad gyvenimas ir išsidėstymas parlamente privers susitarti. Manau, kad kairiojo–centro partijų bus daugiau, bet gali visaip atsitikti. Visada valdančiojoje koalicijoje būna ginčų, bet mes ginčijamės dėl daugelių klausimų. Kai kur padėjome išvengti klaidų“, – teigė jis. Politikas teigė, kad tai tebuvo LVŽS pretekstas.

„Mums gal net ir naudingiau, tam tikra prasme“, – aiškino jis.

Išsiskyrė vertybės

Delfi primena, kad LVŽS paskutiniame Tarybos posėdyje pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą rinkimuose su LSDDP. Toks sprendimas, anot jų, buvo priimtas „išsiskyrus nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių įstatymų priėmimo“.

„LVŽS taryboje išreikštas susirūpinimas, kad po praėjusio tarybos posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas kelti bendrus su koalicijos partneriais kandidatus, LSDDP frakcijos nariai neparėmė Seime LVŽS frakcijos balsuojant dėl esminių vertybinių klausimų, ypač tų, kurie susiję su sveikatos politika, alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis“, – partijos pranešime tada buvo cituojamas LVŽS vadovas R. Karbauskis.

„Mūsų programos įgyvendinimo laukiantiems bei mūsų politiką remiantiems žmonėms būtų sudėtinga paaiškinti, kodėl vieni ar kiti asmenys, viešai neremiantys mūsų vertybių ar net prieš jas balsuojantys, keliami kaip bendri kandidatai“, – teigia R. Karbauskis.

„Socialdarbiečiai“ baigiant pavasario sesiją vieninteliai iš valdančiųjų palaikė siūlymą liberalizuoti alkoholio vartojimą – paplūdimių kavinėse leista pardavinėti silpną alkoholį. Anot „valstiečių“ pranešimo, lieka galioti sprendimas kartu su partija „Gerovės Lietuva“ kandidatu į Seimą iškelti šios partijos lyderį Naglį Puteikį, su „valstiečiais“ į Seimo rinkimus eis ir „socialdarbiečių“ frakcijos nariai Antanas Vinkus bei R. Šalaševičiūtė.