Keturi iš jų – susiję. Tai AB „Lifosa“ darbuotojas ir jo šeimos nariai, bei trečias asmuo, užsikrėtęs nuo jų. Suskubus ištirti visus „Lifosos“ darbuotojus, turėjusius kontaktą su sergančiu vyru, išaiškėjo ir dar vienas apsikrėtimo atvejis – tą patvirtino įmonės generalinis direktorius. Taip pat neoficialiais duomenimis, koronavirusas nustatytas ir trečiojo užsikrėtusio asmens šeimos nariui.

Rado vieną

AB „Lifosa“ direktorius Jonas Dastikas suskubo pasirūpinti, kad kuo greičiau būtų ištirti visi įmonės darbuotojai, turėję bent mažiausią kontaktą su sergančiuoju. Atlikti tyrimai parodė, kad nuo sergančiojo vyro koronavirusu užsikrėtė dar vienas įmonės darbuotojas.

„Tyrėme 95 įmonės darbuotojus, kurie turėjo kontaktų su sergančiu vyru. Visus atsakymus jau gavome. Vienas darbuotojas, pasirodo, taip pat serga. Jis simptomų nejaučia.

Jo ir sergančiojo vyro spintelės yra šalia, matyt prausiantis, persirenginėjant ir užsikrėtė“, – informavo įmonės generalinis direktorius.

Dirbs karantino sąlygomis

J. Dastikas teigė, kad įmonė dar bent dvi savaites dirbs įtemptu režimu, vėliau, jei aplinkybės leis, bus grįžta prie įprastų darbo sąlygų.

„Gal daugiau jau nieko ir nebus. Dar dvi savaites įmonėje bus griežta situacija, gyvensime karantino sąlygomis. Jeigu per tas dvi savaites daugiau neišaiškės jokių sirguliuojančių darbuotojų, karantino režimą atšauksime“, – kalbėjo įmonės generalinis direktorius.

Nustatyti maršrutai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia susirgusių Covid-19 kėdainiečių maršrutus.

2020-07-05 „Mega“- boulingas, kavinė „Grill London“;

2020-07-09 Kauno „Akropolis“ parduotuvė „Danija“, kavinė „Talutti“;

2020-07-10 buvo prekybos centre „Lidl“, J. Basanavičiaus 87 B;

2020-07-13 buvo prekybos centre „IKI“ Tilto g. 2, Kėdainiai

2020-07-14 prekybos centras „ MAXIMA“, Kėdainiai, J. Basanavičiaus 93

2020-07-15 buvo degalinėje „Circle K“ Kėdainiuose, J. Basanavičiaus 40 A kuro

2020-07-17 buvo degalinėje „Neste“ J. Basanavičiaus g. 91E