Toks pasiūlymas pateiktas po to, kai pranešta, jog Kauno įmonėje „Hegelmann Transporte“ infekcija iš viso nustatyta 18 į šią įmonę dirbti atvykusių uzbekų. Manoma, kad jie užsikrėtė savo šalyje.

„Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kauno miesto meras šiandien kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu parengti teisės aktą, kuriuo būtų numatytas privalomas asmenų, atvykusių iš trečiųjų šalių, ištyrimas mobiliuosiuose patikros punktuose dėl koronaviruso infekcijos“, – trečiadienį pranešė savivaldybė.

Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą darbdaviams užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykusiems darbuotojams.

Pasak V. Matijošaičio, tokie sprendimai padėtų toliau efektyviai valdyti epidemiologinę situaciją ir ženkliai prisidėtų užkertant kelią panašiems COVID-19 protrūkiams tiek Kauno mieste, tiek ir kitose šalies savivaldybėse.

Šiuo metu vienas iš užsikrėtusiųjų iš Uzbekijos atvykusių asmenų yra gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje, kiti yra izoliuoti Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

Visuomenės sveikatos specialistai šiuo metu dėl koronaviruso tiria apie 200 transporto įmonės darbuotojų, įmonės patalpose atlikta dezinfekcija.

Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras teigia, kad kol kas suvaldyti situaciją lokaliame koronaviruso židinyje pavykta sklandžiai.

„Laukiame naujausių tyrimų duomenų, kuriais vadovaudamiesi nedelsiant imsimės tolesnių veiksmų. Tyrimų rezultatus tikimės gauti artimiausiomis valandomis“, – sako jis.

Lietuvoje iš viso nustatyta 1882 koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.