Konkurse Valstybės tarnybos departamentas atrinko du galutinius kandidatus, jie pateikti kultūros ministrui, tačiau šis nuo sprendimo nusišalino, kadangi tarp dalyvių buvo ir jam pavaldus Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius. Sprendimą Vyriausybė pavedė priimti A. Monkevičiui.

„Ministras apsisprendė dėl vieno iš kandidato, kuris galėtų eiti Lietuvos kino centro direktoriaus pareigas, tačiau prieš galutinai jį paskyrus ir informavus viešai apie naują vadovą, kaip numato teisės aktai, bus kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ši pateiktų informaciją apie kandidatą“, – BNS informavo ministro patarėjas Kęstutis Butvydas.

Anot jo, sprendimą ministras priėmė atsižvelgęs į atrankos rezultatus, pretendentų profesines kompetencijas ir pokalbio metu penktadienį pateiktus atsakymus dėl prioritetų, vizijos, pokyčių, COVID-19 pandemijos iššūkių kino industrijai.

Lietuvos kino centrui nuo 2012 -ųjų vadovauja Rolandas Kvietkauskas, šiuo metu baigiantis antrąją kadenciją. Jis konkurse dalyvauti negalėjo dėl kadencijų ribojimo.

Lietuvos kino centras dalyvauja formuojant kino politiką ir ją įgyvendina, siūlo teisės aktų pakeitimus, skirsto paramą atrinktiems kino projektams.