Publikacijoje „Klaipėda pirko respiratorius su galimai padirbtais dokumentais“ pateikta informacija, kad Klaipėdos miesto savivaldybė įsigijo respiratorius su galimai padirbtais dokumentais – kokybės sertifikatais. Apie tai, kad publikacijoje nurodyti sertifikatai nepatvirtina gaminio kokybės, kaip teigiama, buvo informuota Sveikatos apsaugos ministerija, kuri pati priėmė sprendimą tokių prekių nepirkti, tačiau sveikatos priežiūros įstaigų dėl nesaugių prekių neįspėjo.

Dėl nesaugių prekių patekimo į rinką sveikatos priežiūros įstaigoms informacijos nepateikė ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri prižiūri, ar rinkai tiekiami ne maisto produktai atitinka saugos ir kokybės reikalavimus.

„Sunku suprasti tai, kad ministerijos specialistai ir pats ministras, kuris buvo ir Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, žinojo, kad masiškai įstaigų perkami respiratoriai kelia grėsmę žmonių sveikatai, bet nesiėmė jokių priemonių. Manau, toks neveikimas yra nusikalstamas ir kelia didelį nerimą bei klausimų, kaip išgyventume antrąją koronaviruso pandemijos bangą, o jeigu ji būtų dar stipresnė?“, – klausia A. Bilotaitė.

Seimo narė prašo Generalinės prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą dėl BK 229 straipsnyje įtvirtintos nusikalstamos veikos – Tarnybos pareigų neatlikimo ar kitos nusikalstamos veikos.

Dėl nesaugių ir būtinų sertifikatų neturinčių asmens apsaugos priemonių patekimo į Lietuvos rinką A. Bilotaitė į Generalinę prokuratūrą kreipėsi birželio 25 dieną. Seimo narė prašo ginti viešąjį interesą ir ištirti šių prekių patekimo į mūsų šalį ir realizavimo aplinkybes bei nustatyti už tai atsakingus asmenis.