„Didžiausia jėga yra NATO priešakinių pajėgų batalionas, vadovaujamas Vokietijos. Liepos–rugpjūčio mėnesiais kaip tik vyks rotacija. Esame dėkingi dėl Vokietijos išreikšto solidarumo, kitų šalių, kurios nuolat būna čia: Olandija, Norvegija, Belgija, dažnai Liuksemburgas, Islandija, Čekija kelis kartus iš eilės yra, rotaciją dabar baigia Kroatija. Pirmadienį atvyksta Prancūzijos kariai – 200 karių kontingentas. Tai irgi yra didelis pajėgumas, tai labai svarbu“, – trečiadienį po susitikimo su šalies vadovu ir kariuomenės vadu Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Karoblis.

Jo teigimu, JAV kariai toliau dirbs Lietuvoje, tačiau, kaip pažymėjo R. Karoblis, sąjungininkų pritraukimui būtina užtikrinti geras tarnavimo Lietuvoje sąlygas ir toliau.

„Tikiuosi, kad bus išmoktos gerosios pamokos iš JAV bataliono buvimo čia. JAV yra čia ir ji vienokia ar kitokia forma bus, dirbsime toliau. Aišku, kad būtų galima pritraukti NATO sąjungininkus ir kartu užtikrinti karinį rengimą tiek sąjungininkams, tiek mūsų kariuomenei, reikalingos tolesnės investicijos į infrastruktūrą – tam, kad rengimas būtų užtikrinamas ir būtų adekvačios buvimo sąlygos“, – teigė R. Karoblis.

Ministras patikino, kad su JAV sąjungininkais nuolat kalbamasi.

„Mes nuolat tiek kariniu, tiek politiniu lygiu kalbamės su JAV. Vienas iš esminių punktų – ar mes sugebame tinkamai priimti sąjungininkų karius ir sudarome tinkamas sąlygas rengtis. Panašu, kad šio bataliono pamokų rezultatai turėtų būti geri. Jeigu mes tą demonstruojame ir demonstruosime toliau, tai galime tikėtis tolesnio JAV buvimo tais pačiais arba kitokiais pajėgumais. Aišku, turime toliau investuoti į infrastruktūrą“, – pridūrė krašto apsaugos ministras.