„Tikrai skųsiu šitą sprendimą, nes manau, kad VTEK sprendimas yra nelogiškas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A. Veryga.

Jis teigė nesuprantąs, kokios naudos galėjo gauti jo sutuoktinė, kai jis priėmė sprendimus, susijusius su radioterapijos paslaugų teikimu Kauno klinikų pacientams.

„VTEK teigia, kad jeigu tai yra sisteminiai sprendimai, tai nėra interesų konflikto, nes nėra jokios naudos. Jeigu priimami sprendimai, kuriuos pasirašau dėl atlyginimų didinimo, tai mano žmona realiai parsineša namo daugiau pinigų (...) ir mes tuos pinigus kartu šeimoje, turėdami bendrą ūkį vesdami, ir išleidžiame. Bet čia nėra konflikto“, – aiškino ministras.

„Jeigu onkologinei programai skiriamos lėšos, kur mano žmona neturėdama net galimybės pasirinkti, ar ji dirbs su ta įranga, ar ne, – tai yra pacientams kuriama nauda, – ir matomi kažkokie interesų konfliktai, man atrodo, kad tai yra tiesiog nelogiška“, – teigė jis ir pabrėžė, kad brangi įranga reikalinga pacientams, ne konkrečiam gydytojui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį pranešė atmetęs sveikatos apsaugos ministro skundą dėl VTEK sprendimo, kuriuo ministras pripažintas pažeidęs viešuosius ir privačius interesus.

Teismo teigimu, ministro žmona Rasa Verygienė dirba Kauno klinikose ir vykdo pareigas naudojant įrangą, dėl kurios A. Veryga pasirašė sprendimus teikti finansavimą.

Priimti sprendimai, anot teismo, yra tiesiogiai susiję su pareiškėjo sutuoktinės darboviete ir jos darbinių pareigų vykdymu, todėl ministras savo veiksmais sukėlė privataus ir viešojo intereso konfliktą bei pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

„Teismas konstatavo, kad pareiškėjas, priimdamas sprendimus dėl savo sutuoktinės darbovietės finansavimo projektui įgyvendinti, nesiėmė pareigos informuoti savo vadovą, nusišalinti priimant tokio pobūdžio sprendimus siekiant išvengti interesų konflikto situacijos“, – teigė teismas.

Jis, be kita ko, pareiškė, kad pažeidimui nustatyti užtenka konstatuoti, jog ministras priėmė sprendimus, kurie sukėlė ar galėjo sukelti interesų konfliktą, tačiau nebūtina nustatyti tokių sprendimų priėmimo padarinių ar konkrečios naudos, kurią ministras galėjo gauti priimdamas sprendimus, susijusius su sutuoktinės darboviete.

Vilniaus apygardos administracinis teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.