Jis vėliavą perėmė iš nuo 2017 metų liepos sąjungai vadovavusio pulkininko leitenanto Gintaro Koryznos, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasidžiaugė, kad Lietuvos šaulių sąjunga pastaraisiais metais stiprėja.

„Patrotizmas yra ne jausmas, o veiksmas, ir šauliai yra vienas gražiausių patriotizmo išraiškos pavyzdžių. Todėl džiaugiuosi, jog Lietuvos šaulių sąjunga per pastaruosius ketverius metus išgyvena atsinaujinimo ir stiprėjimo etapą“, – pranešime sakė R. Karoblis.

Anot jo, šaulių greitos išaugo iki 12 tūkst, sąjungos narių amžiaus vidurikis yra apie 40 metų, auga jaunųjų šaulių greitos bei stiprėja koviniai šaulių būriai.

Ministras ceremonijoje G. Koryznai padėkojo už lyderystę stiprinant šaulius ir įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už pasižymėjimą“.

Tuo metu A. Dapkus, kreipdamasis į šaulius, pabrėžė, kad ir toliau bus saugoma tai, kas vienija visus organizacijos narius – tai uniformos, ženklai, kultūra, istorinė atmintis ir ideologija.

„Tikiuosi, kad visi drauge atliksime ne vieną prasmingą darbą Tėvynės labui ir kartu galėsime pasidžiaugti savo darbo rezultatais“, – pranešime cituojamas A. Dapkus.

Lietuvos šaulių sąjungos vado pasikeitimo ceremonijos dieną priesaiką Lietuvos Respublikai davė ir apie 20 šaulių.

Savo ruožtu G. Koryzna nusipelniusiems šauliams įteikė apdovanojimus už pavyzdingą šaulišką veiklą bei tarnystę Lietuvai.

Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija, padedanti užtikrinti nacionalinį saugumą. Ji vienija įvairių sričių profesionalus, įvairaus amžiaus žmones, kurie neabejingi valstybės gyvenimui ir gynybai.