Seimo narių pietūs karantino įkarštyje buvo nelegalūs. Taip nustatė tyrimą baigusi policija, praneša LNK žinios. Byla dėl karantino taisyklių pažeidimo Seimo kavinėje perduota teismui, tai patvirtino Vilniaus 3–ojo policijos komisariato viršininkas Donaldas Dubaka.

„Vakar buvo surašytas administracinis nusižengimo protokolas dėl karantino metu Vyriausybės nustatytų reikalavimų nesilaikymo. Medžiaga perduota nagrinėti teismui“, – sakė jis.

Prieš teismą turi stoti tik kavinės vadovai. Pasak viršininko, jiems gresia bauda iki 6 tūkst. eurų. Seimo nariai policijai rašė pasiaiškinimus. Juos įvertinę pareigūnai nusprendė, kad parlamentarai nieko blogo nepadarė. Nors Vyriausybės surašytas taisykles pažeidė ir kavinėje iškabintų reikalavimų nepaisė.

„Žinoma, buvo vertinama, medžiagoje yra gauti Seimo narių paaiškinimai dėl tos situacijos. Policija priėmė tokį sprendimą. Iš surinktos medžiagos, įvertinus visus duomenis, pažeidimų nebuvo nustatyta“, – kalbėjo policijos atstovas.

Per karantiną, kaip ir draudžiama, kavinėje pietavo įvairių partijų atstovai: konservatorius Antanas Matulas, valstietis Petras Nevulis, Vytautas Bakas iš Mišrios Seimo narių grupės, visi jie atsisakė kalbėti.

Seimo kavinė
Foto: LNK

Socialdemokratas Algirdas Sysas dar valgydamas kavinėje aiškino, kad kavinėje nevalgo.

„Aš išsinešiau nuo prekystalio“, – žurnalistams pasiteisinimą sugalvojo A. Sysas.

Konservatorius Vytautas Juozapaitis tai vertino kaip cinišką pasiaiškinimą. A. Sysas ir dabar nėra linkęs sutikti, kad labai nusižengė, sako, kad nebeprisimena kaip valgė.

A. Syso partijos kolega Julius Sabatauskas net ir sužinojęs, kad jam bauda negresia, samprotauja.

„Jeigu būsiu patrauktas atsakomybėn, žinoma, atsakysiu, nevengsiu, neskųsiu jokios nuobaudos, kokia ji bebūtų“, – žadėjo parlamentaras.

Per karantiną maisto, kaip ir priklauso, išsinešdavę parlamentarai sako, kad pietauti vietoje panorę kolegos į nepatogią padėtį pastatė kavinės darbuotojus.

„Vis dar manome, kad Seimo narys yra kažkoks viršininkas, o tokiu jis, žinoma, nėra. Man labai gaila tų valgyklos moterų, kurios turėjo pasiimti šluotą ir tuos Seimo narius tiesiog išvyti. Labai tikiuosi, kad dabar jie jaus moralinę pareigą įmonei sumokėti baudą“, – savo požiūrį dėstė konservatorių frakcijos Seime atstovė Ingrida Šimonytė.

Su Seimo kavinės vadove susisiekti nepavyko. Parlamente yra manančių, kad bausti reikia ne kavinę, o Seimo kanceliariją. Nes kavinė nuomojasi tik virtuvę, o valgymo salė priklauso Seimo kanceliarijai. Taigi, ji ir turėtų palaikyti tvarką.

Seimo kavinės vadovė anksčiau yra sakiusi, kad negali kontroliuoti parlamentarų, kurie patys priima visai Lietuvai privalomus įstatymus.