Kaip pranešė Panevėžio apskr. policija, nelaimė įvyko birželio 24 d. apie 18.30 val. Policijos žiniomis, per langą iškrito 2015-tais metais gimusi mažametė, ji po medikų apžiūros paguldyta į intensyvios terapijos skyrių.

Panevėžio apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis „Delfi“ komentavo, kad remiantis pirminiais duomenimis, nelaimė įvyko, kai šalia buvo tėvai. Mergaitė iškrito iš antro aukšto, tačiau ne daugiabučio, o privataus namo.

„Tėvai buvo kartu, tiesiog kažkuriuo momentu įvyko toks nelaimingas atsitikimas. Pirminiais duomenimis, šeima policijai iki šio atvejo nebuvo žinoma“.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Karčiauskienė kol kas galėjo tik patvirtinti, kad jų tarnybai ši šeima irgi nebuvo žinoma.

„Vaiko teisių specialistai bendrauja su vaiko tėvais, bus išklausyta jų nuomonė ir vertinama situacija“, – tikino ji.

Padaugėjo panašių pranešimų

Pastaruoju metu padaugėjo panašių pranešimų dėl nukentėjusių arba žuvusių kūdikių ir mažamečių vaikų.

Birželio pradžioje policija aiškinosi aplinkybes dėl Kaune per buto langą iškritusio ir žuvusio mažamečio. Prieš porą savaičių taip pat šalį apskriejo žinia dėl daugiabučio laiptinėje palikto kūdikio, kuris vos mirtinai nesušalo. Po šios Lietuvą sukrėtusios žinios kita jauna mergina lauko tualete pagimdė kūdikį, kuris neišgyveno.

Dar vienas tragiškas įvykis nutiko Kuršėnuose, kai mažametis nusprendė pažaisti prie traukinio bėgių ir buvo jo mirtinai sužalotas. Berniukas žuvo močiutės akyse.

Dėl visų šių nelaimių vaiko teisių specialistai išplatino pranešimą spaudai, kuriuo ragino tėvus vasaros metu neprarasti budrumo. Jie priminė, kad vaiko tėvai ar kiti jo atstovai pagal įstatymą, turi pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios priežasties neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros. Taip pat būtina įvertinti, ar vaikas yra pakankamai suaugęs ir brandus, kad klausytų tėvų nurodymų jiems nebūnant šalia.

Vaiko teisių gynėjai taip pat patarė įsitikinti, ar vaikas sugeba užrakinti ir atrakinti duris, atidaryti ir uždaryti langus, o atsiradus poreikiui, ar mokės ir galės skubiai susisiekti su tėvais ar kitais suaugusiais asmenimis, gebės išsikviesti pagalbą.

„Vasaros šventės dažnai vyksta gamtoje, todėl dar kartą priminkite vaikams apie saugų elgesį prie vandens telkinių ir vandenyje, ugnies keliamą pavojų, pakalbėkite apie tai, kodėl jiems negalima vieniems eiti gilyn į mišką ar bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Suaugusiems tai atrodo įprastos gyvenimo tiesos, vaikus reikia jų mokyti ir nuolat priminti, kad saugiausia – šalia artimųjų“, – bendravimo saugumo tema svarbą pabrėžė Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Žaneta Ginaitė.

Tuo pačiu pastebėjo, kad šventės dažnai neįsivaizduojamos ir be alkoholinių gėrimų, todėl vaiko teisių gynėjai atkreipė dėmesį, kad pirmiausia tėvai turėtų įvertinti, jog jie yra pavyzdys savo vaikams ir apie tai pagalvoti prieš keliant taurelę.

„O jei jau nusprendėte pasivaišinti, neužmirškite, kad ten, kur yra vaikų, privalo būti ir asmuo, atsakingas ir galintis tinkamai pasirūpinti vaiko poreikiais. Primename, kad nakties metu, nuo 22 iki 6 val. ryto, negalima vienų namie palikti arba vienų į lauką išleisti vaikų iki 14 metų amžiaus“.