„Pirmasis – Vilniaus apskrityje: tai medicinos darbuotoja, dirbanti Santaros klinikose, vėl gi, viena iš devynių asmeninėje šventėje dalyvavusių asmenų“, – BNS sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Šiuo metu koronavirusas nustatytas keturiems iš devynių šioje šventėje birželio 12 dieną dalyvavusių asmenų.

„Jie visi buvo izoliuoti, kaip ir šventę aptarnavęs personalas, dėl to didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų nėra“, – sakė R. Lingienė.

Nors manoma, jog gali būti ir daugiau užsikrėtusių asmenų, susijusių su šiuo židiniu, šis atvejis specialistams didelio nerimo nekelia, nes visi asmenys buvo laiku izoliuoti.

„Visą protrūkį mes vertiname kaip suvaldytą“, – sakė NVSC atstovė.

Antrasis atvejis – įvežtinis: koronavirusas nustatytas iš Švedijos į Utenos apskritį grįžusiam asmeniui.

„Asmuo birželio 19 dieną grįžo į Lietuvą ir pats kreipėsi į mobilųjį punktą dėl ištyrimo, simptomų nejautė. Nustatyti, pradiniais duomenimis, du sąlytį turėję asmenys, bendradarbiai, jie yra Švedijoje“, – teigė R. Lingienė.

Pasak jos, asmuo pasielgė labai atsakingai ir, pirminiais duomenimis, grįžęs iš šalies, kur epidemiologinė situacija nepalanki, Lietuvoje su niekuo nekontaktavo.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 22 įvežtiniai atvejai.

Ligoninėse gydoma penkiolika asmenų, trys – reanimacijoje

Dėl koronaviruso ligoninėse gydoma penkiolika asmenų, trys iš jų – reanimacijoje.

„Ligoninėse gydoma penkiolika asmenų, iš jų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – trys, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam ir su deguonies kauke gydomi devyni pacientai“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Lietuvoje koronavirusas iš viso nustatytas 1806 asmenims, iš jų tebeserga 224, nuo viruso mirė 78 užsikrėtusieji.