Tačiau pati Prezidentūra tokios informacijos nepatvirtina ir sako „gandų nekomentuojantys“.

„Jonas Vytautas Žukas eina Prezidento vyriausiojo patarėjo pareigas. O gandų aš nekomentuoju“, – į „Delfi“ klausimą, ar J. V. Žukas palieka pareigas Prezidentūroje, teigė G. Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pats J. V. Žukas kol kas oficialiai žinios nepatvirtina ir sako, kad daugiau informacijos Prezidentūra turėtų pateikti rytoj.

„Rytoj bus visa informacija pilnai pateikta, bus visi atsakymai į klausimus. Aš nieko netvirtinu, iš etinių sumetimų, aš negaliu nei tvirtinti, nei neigti, todėl, kad yra tokie susitarimai“, – BNS sakė jis.

Antanas Bubnelis

Šaltinių teigimu, trauktis J. V. Žukas numatęs artimiausiu metu, rytojus, penktadienis, esą bus jo paskutinė oficiali darbo diena.

Nacionalinio saugumo grupės vadovu Prezidentūroje J. V. Žukas dirba nuo praėjusių metų liepos 29-os dienos. Su pačiu patarėju kol kas susisiekti nepavyksta.

Į Prezidentūrą dirbti J. V. Žukas atėjo pakviestas G. Nausėdos po to, kai baigė savo, kaip kariuomenės vado, kadenciją Lietuvos kariuomenėje.

Vykstant 2019-ų metų šalies Prezidento rinkimų kampanijai, tuometinis kariuomenės vadas J. V. Žukas ir tuomet dar tik kandidatu į LR Prezidentus buvęs G.Nausėda sulaukė nemažos kritikos visuomenėje, paaiškėjus, kad generolas tarpininkavo kandidatui susitikimuose su Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi. J. V. Žukas tąkart teigė, kad V.Sutkus pasiūlė jam susitikti su G.Nausėda kaip senas pažįstamas, o ne verslininkų atstovas.

Šių metų birželio 2-ą dieną V. Sutkus sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų. Jam ir dabar jau buvusiam Lietuvos bankų asociacijos vadovui Mantui Zalatoriui pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu.

J. V. Žukas – jau antrasis G. Nausėdos patarėjas per pastarąją savaitę, kuris palieka savo pareigas Prezidento komandoje. Pirmadienį Prezidentūrą paliko Teisės grupės patarėja Ieva Saudargaitė.

Prezidentūra detaliau nekomentavo ir šios patarėjos išėjimo priežasčių. Anot Prezidento patarėjo A. Bubnelio, I. Saudargaitė planuoja tęsti karjerą valstybės tarnyboje.

I. Saudargaitė Prezidentūroje pradėjo dirbti pernai liepą, atėjusi čia iš Konstitucinio Teismo.

Prezidentūrą palieka ir Švietimo grupės vadovė

Panašu, kad Prezidentūroje permainos patarėjų korpuse – kardinalios. Vos pasirodžius žiniai apie Nacionalinio saugumo grupės vadovo, vyriausiojo Prezidento patarėjo J. V. Žuko traukimąsi iš pareigų, šaltiniai „Delfi“ patvirtino dar vieną pokytį G. Nausėdos komandoje.

Iš pareigų artimiausiu metu žada trauktis ir vyriausioji Prezidento patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Sonata Šulcė.

Sonata Šulcė, Algirdas Monkevičius
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Ji Prezidentūroje dirbo nuo 2019-ųjų liepos, iš karto po Prezidento G. Nausėdos inauguracijos.

Susisiekus telefonu su pačia S. Šulce, Prezidento vyriausioji patarėja į klausimą, ar tiesa, kad planuoja trauktis iš einamų pareigų, atsakė: „Šiuo metu minėtu klausimu nenorėčiau daugiau komentuoti“.

Paprašius tuomet paneigti sklandančias kalbas, S. Šulcė dar kartą pakartojo, kad „kol kas nekomentuoju“.