„Aš tikrai labai įdomiai vertinčiau tą sprendimą, jis labai keistas. Bet Vilniaus meras yra toks pat keistas kaip ir sprendimas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių ir savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį, reikalaudami nedelsiant stabdyti savivaldybės vykdomus darbus Lukiškių aikštėje. Jie taip pat kreipėsi į Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį, ragindami neatidėlioti Seimui dar 2017 m. pateikto Lukiškių aikštės įstatymo projekto, kuriam Seimas yra pritaręs po pateikimo, svarstymą.

R. Karbauskio teigimu, problema dėl įstatymo projekto svarstymo yra susijusi su teisminiais procesais šiuo klausimu.

„Aš manau, kad problema yra ta, kad tie sprendimai, kurie buvo priimti, jie yra teismuose. Kol nesibaigs teisminiai procesai, tol negali būti Seime kažkokie sprendimai priiminėjami“, – sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Seimo nariai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis prašo R. Karbauskio imtis konkrečių veiksmų, svarstant įstatymo projektą dėl Lukiškių aikštės Seimo komitete, o Vilniaus savivaldybę ragina nedelsiant stabdyti įmonės UAB „Grinda“ vykdomus darbus Lukiškių aikštėje.