Jie taip pat kreipėsi į Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį, ragindami neatidėlioti Seimui dar 2017 m. pateikto Lukiškių aikštės įstatymo projekto, kuriam Seimas yra pritaręs po pateikimo, svarstymą.

Parlamentarų nuomone, birželio 22 d. Lukiškių aikštėje pradėti darbai nedera su 1999 m. vasario 11 d. Seimo nutarimu „Dėl valstybės sostinėje esančių Lukiškių aikštės funkcijų“.

„Miesto vadovo sprendimas rengti pramogas tokioje vietoje panašus į šokį ant sukilėlių kaulų. Aikštėje, kurioje buvo žudomi Lietuvos sukilėliai, kur šalia esančiuose KGB rūmų rūsiuose kalinti ir šaudyti Lietuvos rezistentai, įrenginėti pliažą, visiškai nedera su pagarba kovojusiems už laisvę. Tokius darbus būtina stabdyti nedelsiant”, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Seimo nariai pažymi, kad tokią miesto valdžios savivalę sąlygojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno, Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio sprendimas ignoruoti įstatymo projektą, kuriuo siūloma įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą, nustatant, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

„Jau beveik trejus metus šio įstatymo projekto svarstymas nejuda iš vietos, yra įstrigęs Kultūros komiteto stalčiuose. Tai rodo komiteto pirmininko požiūrį į Lietuvos istorinės atminties politiką, mūsų valstybingumo istoriją”, – teigia parlamentaras Laurynas Kasčiūnas.

Seimo nariai prašo R. Karbauskio imtis konkrečių veiksmų, svarstant šį įstatymo projektą komitete, o Vilniaus savivaldybę ragina nedelsiant stabdyti įmonės UAB „Grinda“ vykdomus darbus Lukiškių aikštėje.