„Kol kas turime faktą, tragišką faktą. Vakar pusę dešimtos vakare traukinys, vykęs maršrutu Vilnius – Klaipėda Kuršėnuose kliudė ar ant bėgių, ar šalia bėgių buvusį berniuką. Tyrimas, manau, tikrai operatyviai tuos niuansus išsiaiškins. Faktas, kad kiekvienas galima užduoti nebylų klausimą sau – ką 2 metų berniukas veikė šalia geležinkelio bėgių“, – pirmadienio rytą LRT radijo eteryje sakė policijos generalinis komisaras.

Vaikų apsaugos specialistais karantino metu skalambijo pavojaus varpais – smurto atvejų prieš vaikus daugėjo. Per paskutines savaites užfiksuota ne viena šiurpą kelianti istorija – kad ir naujagimis, paliktas viename Panevėžio daugiabučio laiptinių.

R. Požėla taip pat teigė, kad koronaviruso pandemijos metu vaikai buvo taikinys.

„Natūralu, mes fiksuojame daugiau smurto artimoje aplinkoje – kalbame apie išaugusius skaičius. Preziumuojame, kad kiekvienu atveju, kai šioje aplinkoje yra vaikai, nepilnamečiai asmenys, jie įstatymiškai tampa nukentėjusiais asmenimis. Tai galime teigti, kad vaikai yra padidintas taikinys koronaviruso pandemijos laikotarpiu, Lietuvoje“, – teigė jis.

Pasak jo, dažnai konfliktai namuose įvyksta, kai yra vartojamas alkoholis, tačiau tai, pastebi R. Požėla, pasitaiko ne tik probleminėse šeimose.

„Yra įvairios situacijos, kai yra probleminės šeimos, ten įdirbis tiek policijos, tiek vaikų teisių specialistų gali būti didesnis, bet yra tokių situacijų, kai dėl įvairių trinčių namuose, nors atrodo, kad tai normali, tvarkinga šeima ir jokių pranešimų policija nėra gavusi, tačiau kažkas nutinka, įvyksta. Dažniausia tai būna susiję su lėbavimu, neatsakingu alkoholio vartojimu. Konfliktas, fizinis smurtas, šalia to vaikai – ir turime ikiteisminį tyrimą su nukentėjusiais vaikais“, – teigė R. Požėla.

Policijos vadovo teigimu, emocinis „įsielektrinimas“, kai žmonės sunkiai susitvarko su savo psichologine būkle, jaučiamas visame pasaulyje. Tai, anot jo, pasireiškia ir keistais renginiais, sąmokslo teorijų vystymu.

„Įsielektrinimas tikrai bus jaučiamas, ir tai ne vien mūsų valstybės fenomenas. (...) Ką mes matome, tai įvairūs keisti renginiai organizuojami, kuriuose puoselėjamos, kuriamos sąmokslo teorijos, dalinamasi netikromis žiniomis, mano minėta nusikalstamumo suvestinė, įvairūs skundai – visa tai piešia paveikslą, kad dalis žmonių ne visiškai pasirengę atėjo į karantininį laikotarpį ir toliau kovoja su savo problemomis. Kovoja taip, kad įtraukia ne tik savo artimus asmenis, bet ir teisėsaugos institucijas“, – sakė R. Požėla.

Jis patikino, kad policija stebi elektroninę erdvę, bando identifikuoti nusikalstamas veiklas, dėl to, pasak komisaro, mato tam tikras sąmokslo teorijų kūrimo tendencijas.

Delfi primena, kad Kuršėnuose nelaimė sekmadienį įvyko apie pusę dešimtos vakaro ties M. K. Čiurlionio gatve.

Važiavęs keleivinis traukinys kliudė ir mirtinai sužalojo 2018 metais gimusį berniuką. Pirminiais duomenimis, vaikas žaidė netoli geležinkelio bėgių.