Apie tai Eltą informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Du atvejai, kurie nustatyti Šiaulių apskrityje, tai yra vienos šeimos nariai. Labiausiai tikėtina, kad jie užsikrėtė nuo savo artimo asmens, kuris yra grįžęs iš užsienio, Rusijos, birželio 9 d. Apie šį atvejį aš jau kalbėjau šią savaitę – kad yra įvežtinis atvejis Radviliškio rajone“, – Eltai šeštadienį sakė G. Megelinskienė.

Kalbėdama apie naują COVID-19 infekcijos atvejį Vilniaus apskrityje, G. Megelinskienė informavo, kad koronavirusas nustatytas sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui.

„Tai yra vienos iš Vilniaus ligoninių Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus darbuotoja, kurios užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. Kadangi tikėtina, kad šis asmuo užsikrėtė socialinėje aplinkoje, tačiau neatmetame užsikrėtimo galimybės darbinėje aplinkoje, – yra vykdomas vertinimas“, – teigė NVSC atstovė.

Ji patikino, kad atlikti epidemiologinių tyrimų šeštadienį NVSC specialistai vyks į Rudaminos turgų, su kuriuo yra susiję 6 patvirtinti koronaviruso atvejai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro priežiūros laboratorijos šeštadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 239 žmonės. Nuo jos mirė 76 žmonės, dar dešimt užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų ligų.