„Partijų reitingai kaip buvo, taip liko, partinė veikla per tuos du mėnesius buvo sumažėjusi, visas dėmesys buvo skirtas koronavirusui“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Už opozicinę Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose balsuoti žada 14,3 proc. gyventojų, konservatorių reitingas krito trimis procentiniais punktais – kovą jie turėjo 17 proc. gyventojų paramą.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seimo rinkimuose sulauktų 13,4 proc. apklaustųjų paramos, kovą už „valstiečius“ būtų balsavę 12,4 proc. apklaustųjų.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, jei rinkimai į Seimą vyktų šiuo metu, sulauktų 9,1 proc. apklaustųjų paramos (8,3 proc. kovą), už Darbo partiją balsuotų 4,6 proc. tyrimo dalyvių (5,1 proc. kovą).

Opozicinis Liberalų sąjūdis gali tikėtis 4,3 proc. apklaustųjų paramos (3,5 proc. kovą).

„Tvarka ir teisingumas“ sulauktų 3,1 proc. rinkėjų paramos (3,8 proc. kovą). Apklausa buvo atlikta dar iki „tvarkiečiams“ priimant sprendimą partiją likviduoti, buriantis į naują politinį darinį „Laisvė ir teisingumas“.

Apklausos duomenimis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga sulauktų 2,2 proc. paramos, Socialdemokratų darbo partija – 2,1 proc., Laisvės partija – 2 proc., Centro partija Gerovės Lietuva – 1,7 proc., Krikščionių sąjunga – 0,4 proc. apklaustųjų paramos.

Paklausti, už kurią partiją balsuotų, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, 11,9 proc. apklaustųjų teigė nebalsuosiantys, o 26,8 proc. – jog nežino.

Šalies gyventojų apklausą birželio 5–13 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“.