Viruso plitimas. Per parą patvirtinti šeši nauji koronaviruso atvejai. Užsikrėtė iš Rusijos grįžęs tolimųjų reisų vairuotojas, du su židiniu Santaros klinikose susiję asmenys, Šalčininkų siuvimo įmonės darbuotojas, du Vilniaus įmonės darbuotojai. Ligoninėse gydomi 24 užsikrėtusieji, vienas iš jų – reanimacijoje.

Lyčių lygybė per pandemiją. Lyčių lygybės ekspertai pastebi, jog moterys dominuoja sektoriuose, kurie buvo labiausiai paveikti pandemijos ir dėl jos paskelbto karantino. Pasak jų, karantinas paaštrino smurto šeimoje problemas, o išlikęs ekonominis nesaugumas gali apsunkinti moterų sprendimą palikti smurtinius santykius.

Prezidento vertinimas. Savo metiniame pranešime prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo Lietuvos žmonėms už atsakingumą ir drausmingumą karantino metu. Jo teigimu, koronaviruso situacija išryškino, kas yra linkę dirbti ir spręsti problemas, o kas „ieško momentinės šlovės ir matuojasi laurų vainiką“. Prezidento vertinimu, egzaminą virusu išlaikė specialistai, visuomenė, verslas turėjo progą pasitikrinti vertybes ir lankstumą. Lankstumą ir operatyvumą, pasak prezidento, tikrinosi ir politikai bei valstybės institucijos, tačiau ne viskas pavyko taip, kaip norėtųsi.

Užsienyje:

* Estijoje nustatytas vienas naujas koronaviruso atvejis, Latvijoje – keturi, tuo tarpu Baltarusijoje – 625.

* Rusijos Federalinės sveikatos apsaugos priežiūros tarnybos vadovė pranešė, jog šalyje iš viso mirė 489 medikai, kuriems buvo nustatyta teigiama koronaviruso diagnozė. Vis dėlto vėliau tarnyba pareiškė, jog ši statistika nėra oficiali.

* Pasaulio sveikatos organizacija nusprendė sustabdyti hidroksichlorokvino, kaip potencialaus vaisto hospitalizuotiems COVID-19 pacientams, bandymus, nes nustatyta, kad šis vaistas nemažina mirštamumo.

* Vakarų Vokietijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 650 didelio mėsos kombinato darbuotojų, baiminamasi tolesnio užsikrėtusiųjų skaičiaus augimo.

* Pranešta, jog Koronavirusu užsikrėtė buvęs Kazachstano prezidentas ir oficialus „Tautos lyderis“ 79 metų Nursultanas Nazarbayevas.

* Italija pranešė planuojanti skirti mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms iki 500 eurų, kuriuos šie galės panaudoti mokėdami už atostogas gimtojoje šalyje, kurios turizmas smarkiai nukentėjo nuo pandemijos.

* Naujienų agentūra AFP skelbia, jog pandemija paskatino žmones grįžti prie vienkartinių gaminių iš plastiko, kurių visame pasaulyje siekiama atsisakyti dėl žalos aplinkai.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu.

* Vertindami pirmąjį prezidento metinį pranešimą, ekspertai jį gyrė už aiškiai akcentuotas vertybes, temas ir tikslus, tačiau pastebėjo, jog jame neatsiskleidė paties prezidento veiksmai jų siekiant. Ekonomistai jame pasigedo žinutės visuomenei apie situacijos gerėjimą ir apskritai dėmesio ekonomikai. G. Nausėdai pareiškus apie gėdingai „iki visiško dugno“ nuleistą politinės atsakomybės kartelę, opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tai vadino vienu svarbiausių akcentų pranešime, o valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sakė nesuprantantis, ką prezidentas turi galvoje.

* Lietuvos Užsienio reikalų ministerija Rusijos ambasados atstovui išreiškė protestą dėl bandymų reabilituoti Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus. Tokį protestą koordinuotai su Lietuva taip pat pareiškė Latvija ir Estija.