Premjeras Saulius Skvernelis po susitikimo su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu teigė, kad abu, prisimindami bendradarbiavimą COVID-19 krizės metu, turės ką užrašyti ir atsiminimuose. Lietuvos premjeras savo pasisakyme taip pat pabrėžė tekusį didžiulį iššūkių mastą, su kuriuo susidūrė Lietuva ir Lenkija.

„Tos priemonės, kurias taikė Lietuva ir Lenkija parodė, kad mes sugebame susitvarkyti su šiuo kilusiu iššūkiu“, – teigė S. Skvernelis.

„Mes daug kalbėjomės su ministru pirmininku, nors nebuvo tokio glaudaus koordinavimo, ką daro Lietuva ir Lenkija, tačiau ėjome tuo pačiu keliu – vienodu keliu. Aš džiaugiuosi, kad Lietuva ir žmonės, ir vyriausybės sugebėjo ir apsaugos žmonių gyvybes, sugebėjo paremti ekonomiką ir nesužlugdyti mūsų visuomeninio gyvenimo – tai yra didžiulis tiek Lietuvos, tiek Lenkijos Vyriausybės pasiekimas“, – tęsė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

„Apie kitus sprendimus, kuriuos reikėjo daryti naktį, bendraujant, kokių sprendimų mes ieškojome, matyt, mes parašysime kada nors ir savo atsiminimuose“, – teigė jis.

Premjeras dėkojo Lenkijos kolegai pabrėždamas, kad valstybių bendravimas sudėtingu laikotarpiu tik įrodo esančią strateginę partnerystę tarp Lietuvos ir Lenkijos. Todėl, akcentavo S. Skvernelis, abiejų valstybių piliečiai tai turėtų prisiminti, remiant vienas ar kitas politines jėgas per rinkimus.

„Todėl yra labai svarbu išlaikyti šią strateginę partnerystę. Mūsų istorijoje buvo visko, tad tikiuosi, kad Lietuvos ir Lenkijos žmonės rems tas politines jėgas ir politikus, kurie pasiekė, kad turėtume strateginius partnerius“, – akcentavo S. Skvernelis.

„Ypatingai noriu padėkoti asmeniškai Mateuszui už stiprią paramą kalbant apie Astravo AE klausimą ir ypatingą paramą sinchronizuojant elektros tinklus su Vakarų Europą klausimą“, – apibendrino premjeras.

M. Morawieckis patikino suprantantis Lietuvos baimes dėl Astravo AE

Savo ruožtui Lenkijos ministras pirmininkas M. Morawieckis taip pat pasidžiaugė gerais tarpvalstybiniais santykiais.

„Kalbant apie bendradarbiavimą turime omenyje ne tik ekonominį bendradarbiavimą, verslo bendradarbiavimą, bet taip pat ir kultūrinius ryšius, normalius ryšius tarp mūsų piliečių. Ir labai malonu, kad mes galime grįžti prie mums būdingu santykių“, – po susitikimo kalbėjo jis, akcentuodamas, kad Lenkijos ir Lietuvos krizės metu priimti sprendimai yra geriausi visoje Europoje.

„Sveikinu Lietuvą, sveikinu jus, Sauliau, ėmusius tų žingsnių, kurie leido valdyti epidemiją, leido suvaldyti jos pasekmes, bent jau iki tokio lygio, kokį matome dabar. Tai vieni geriausių sprendimų Europoje. Šiandien ypatingai džiaugiuosi, kad mes grįžtame vėl prie normalių kontaktų, kad vėl yra atvira siena“, – teigė Lenkijos premjeras.

M. Morawieckis taip pat akcentavo tamprų Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą energetikos sektoriuje bei tai, kad supranta Lietuvos baimes, kylančias dėl Astravo AE.

„Mūsų požiūriai į energetikos labai svarbius klausimus nesiskiria. Mes ne tik suprantame Lietuvos baimes, susijusias su Astravo elektrine, bet taip pat visuose Europos forumuose visomis jėgomis palaikome Lietuvos poziciją. Bet kartu turime pabrėžti, kad tiek Lietuva, tiek Lenkija pasisako už kuo tampresnį bendradarbiavimą su Baltarusija, už bendradarbiavimą ekonomikos srityje, už politinius ryšius“, – akcentavo M. Morawieckis.