„Raginami visus būti atsakingais. Ne tik už save, bet ir už aplinkinius“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Ugniagesiai primena, kad maudytis rekomenduojama paplūdimiuose, kuriuose yra gelbėtojai, o maudymosi vietos pažymėtos, žinomas dugnas, taip pat jeigu dugnas nėra žinomas – nepulti nardyti.

Be kita ko, ugniagesiai teigia, kad pamačius nelaimę negalima būti abejingais – būtina kuo greičiau skambinti gelbėtojams.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė priminė tėvams nepalikti mažamečių vaikų be priežiūros šalia vandens telkinių, o visiems poilsiautojams – kad prie vandens telkinių draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus.

„Šiandien telkiame dėmesį į tai, kad tie nuskendusių rodikliai yra per dideli“, – sakė R. Tamašunienė.

Jos teigimu, svarbiau žmones drausminti ne baudomis, o prevencija – kad žmonės laikytųsi saugaus elgesio prie vandens telkinių taisyklių, su jomis supažindintų savo vaikus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per penkerius metus nuskendo 677 žmonės, iš kurių 37 yra vaikai.