Pats Vyriausybės vadovas į posėdį vykti neketina.

„Visus atsakymus esu pateikęs raštu, nematau toliau prasmės, o tikiuosi sprendimo, koks ir turėtų būti , tai yra pagrįsto teisiniais argumentais“, – sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas nesileido į svarstymus, kaip elgtųsi, jei VTEK sprendimas jam būtų nepalankus.

„Tada reikės susipažinti su nepalankiu (sprendimu), ir apsispręsiu, kokių veiksmų imtis“, – sakė S. Skvernelis.

Jis dar kartą patikino, kad į sprendimo dėl keliuko asfaltavimo priėmimo aplinkybes nesikišo.

„Sunku pagrindinį argumentą išskirti šitoje visoje kampanijoje, nes argumentas turbūt yra vienintelis. Pagal viešąją erdvę atrodo, kad tas kelias veda tik į mano namus, jis jau yra ko gero yra šešių eismo juostų ir trijų sluoksnių. Tai yra šaržas. O, jeigu rimtai, aš tikrai neturiu galimybės, laiko ir noro turėti įžvalgas į priekį, paskirsčius bendras lėšas, kokia savivaldybė ir kokiam objektui kelią ties, mokyklą statys, arba kažką renovuos“, – sakė S. Skvernelis.

Karbauskis atsakymą žino ir be VTEK sprendimo

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sakė, kad valdantiesiems VTEK sprendimas niekaip nepaveiks.

„Mes žinome, kad nebuvo jokio poveikio. Jeigu VTEK ras pagrindą pateikti kitokį atsakymą, negu mes žinome, tokiu atveju reikės suabejoti VTEK politiniais požiūriais arba nuotaikomis“, - sakė R. Karbauskis.

VTEK planuoja skelbti sprendimą

Ketvirtadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) posėdyje svarstys tyrimo medžiagą ir paskelbs išvadą dėl gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, asfaltavimo aplinkybių.

„Komisijos tyrimo medžiaga bus teikiama į posėdį komisijos vertinimui. Priminsiu, kad ministro pirmininko elgesys buvo vertintas pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo senąją redakciją – nuostatas, kurios galiojo iki pernai gruodžio 31 dienos“, – BNS sakė komisijos atstovė Eglė Ivanauskaitė.

„Tyrimas vykdytas dviem kryptimis. Aiškintasi, ar priimti sprendimai skirti finansavimą gatvės Vilniaus rajone asfaltavimo darbams nebuvo galbūt paveikti premjero turimų privačių interesų. Taip pat tirta, ar svarstant ir priimant tuos sprendimus ponui Skverneliui nekilo įstatymo nustatyta pareiga nusišalinti“, – pridūrė ji.

Anot VTEK atstovės, posėdyje turėtų dalyvauti keturi komisijos nariai iš penkių esamų.

„Pirmininkas Edmundas Sakalauskas yra nusišalinęs šiuo klausimu, kadangi į VTEK nario pareigas jį teikė ministras pirmininkas“, – teigė Eglė Ivanauskaitė.

Apie tai, kad baigė tyrimą VTEK pranešė pirmadienį.

Pats premjeras S. Skvernelis posėdyje dalyvauti neplanuoja.

„Posėdžiui aš pateikiau visus atsakymus į klausimus (...), neturiu ką pasakyti, viskas yra patiekta raštu, manau, kad per tiek laiko galima buvo viską skersai ir išilgai įvertinti bei pažiūrėti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė jis.

Etikos sargai dėl Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltavimo finansinių aplinkybių tyrimą pradėjo pernai gruodžio viduryje, šiemet kovą tyrimo terminas buvo pratęstas dar trims mėnesiams.

Tyrime vertinta, ar premjerui nekilo pareiga nusišalinti, kai Vyriausybė pernai spalio pabaigoje skyrė papildomą finansavimą Vilniaus rajono savivaldybės gatvėms tvarkyti.

Pernai spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Kaip rašė portalas 15min.lt, visa ši suma skirta tik Upės gatvei asfaltuoti. Joje gyvena Vyriausybės vadovas su šeima.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad būtent etikos sargų išvados lems jo požiūrį į Vyriausybės vadovą.