Apdovanojimai bus įteikti aštuoniose kategorijose: lyčių lygybės, įveiktos kliūties, LGBT lygiateisiškumo, atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse, pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Pretendentų gauti šiuos apdovanojimus sąraše – aktyvistai, meno ir televizijos projektų kūrėjai, žurnalistai, kitų išskirtinių iniciatyvų vykdytojai. Tarp jų – muzikinis projektas „Lietuvos balsas. Senjorai“, realybės dokumentikos laida „Ypatingas būrys“, Venecijos bienalę laimėjusio operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ autorės, žurnalistė Elena Reimerytė ir projektas „Spalvos“, multimedijų agentūros „Nanook“ darbai.

„Laureatų kasdienis darbas – tai jų kasdienė socialinė atsakomybė ir pilietiškumas pradedant nuo savęs, baigiant globaliomis bei nemariomis idėjomis ir vertybėmis: lygybės, pagarbos bei žmogaus teisių. Jų darbas neįmanoma paverčia įmanoma ir įkvepia daryti tai, kas pradžioje atrodo neįtikėtina“, – sako Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo atstovė Dovilė Juodkaitė.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatai išrenkami susumavus visuomenės ir ekspertų komisijos balsus.

Nugalėtojams bus įteiktos menininkės Ievos Paltanavičiūtės sukurtos statulėlės.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.