Buvęs politikas teismui ginčija žvalgybos informaciją, prieš pora metų pateiktą parlamentinį tyrimą atlikusiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

R. Šukio teigimu, VSD Seimo komitetui pateiktoje pažymoje teiginiai apie jį neatitinka tikrovės, žemina jo garbę ir orumą, todėl turi būti paneigti.

R. Šukys žvalgybos pateiktoje medžiagoje minimas kaip proceso dalyvis, kai koncerno „MG Baltic“ atstovai bandė daryti įtaką tuometinei Arūno Valinsko vadovautai Tautos prisikėlimo partijai. Anot VSD, R. Šukys aptarinėtas kaip galimas kandidatas į Seimo pirmininkus, ministrus. VSD medžiagoje politikas minimas kaip Liberalų sąjūdžio narys, nors niekada tai partijai nepriklausė.

Pernai balandį Vilniaus apylinkės teismas nusprendė, kad konkretūs apie R. Šukį žvalgybos surinkti ir parlamentinį tyrimą atlikusiam Seimo komitetui perduoti duomenys neatitinka tikrovės, VSD padaryti apibendrinimai žemina jo garbę bei orumą, bet negali būti paneigti.

VSD apskundus šį sprendimą, Vilniaus apygardos teismas šių metų vasarį jį panaikino ir grąžino apylinkės teismui bylą nagrinėti iš naujo.

Anot apygardos teismo, teikdamas medžiagą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui VSD vykdė įstatymu jam nustatytus reikalavimus, ir pažymos pateikimas negali būti prilygintas informacijos paskleidimui tretiesiems asmenims.

Anot Vilniaus apygardos teismo, pirmosios instancijos teismas turėjo nustatyti, ar iš tiesų R. Šukio ginčijamus teiginius paskleidė VSD, ar prie to prisidėjo.

Pasak nutarties, neišaiškinus, kas tai padarė, pirmosios instancijos teismas neturėjo pagrindo daryti išvadą, kad šių aplinkybių nustatymas nėra svarbus.

Nutartyje taip pat akcentuojama, kad VSD pažyma Seimo komitetui iš pradžių pateikta su žyma „slaptai“, ir tik vėliau pakeista, informaciją išslaptinus.

Dalis VSD informacijos buvo išslaptinta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto prašymu, kai šis baigė parlamentinį tyrimą dėl interesų grupių poveikio politiniams procesams.

Seimas po parlamentinio tyrimo konstatavo, kad „MG Baltic“ veikla kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Koncernas tyrimą yra pavadinęs politiniu farsu.