Pranešimą Teisėjų taryboje turėjo skaityti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėja Sigita Rudėnaitė. Tačiau po to, kai ketvirtadienį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad ji negali laikinai vadovauti LAT, S. Rudėnaitę posėdyje pakeitė Nacionalinės teismų administracijos Teisinio reguliavimo ir atstovavimo skyriaus vedėjas Justinas Bagdžius.

J. Bagdžius paprašė paskelbti šią posėdžio dalį uždara, nes joje bus aptariami tebevykstantys ikiteisminiai tyrimai, kurių detalių negalima atskleisti visuomenei. Nagrinėti informaciją neviešai taryba apsisprendė bendru sutarimu.

Trečiadienį po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio jo vicepirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas žurnalistams sakė, kad STT direktorius Žydrūnas Bartkus pranešė, jog teismuose dirba teisėjai, kuriems yra pareikšti įtarimai.

Buvęs NSGK pirmininkas Vytautas Bakas taip pat teigė, kad STT pateikta medžiaga – įspūdinga.

STT vėliau patikslino, kad šiuo metu 12 teisėjų yra pateikti įtarimai dėl įvairių nusikalstamų veikų. Jie teismuose nebedirba – dalis atleisti, dalis yra išėję savo noru, o dalis nušalinti nuo pareigų.

Keturiems teisėjams suteiktas specialiojo liudytojo statusas, būtent jie toliau ir eina pareigas. Specialiojo liudytojo statusą turi ir du buvę teisėjai.

Trečiadienį kalbėdamas su žurnalistais A. Valantinas teigė, kad tokie parlamentarų pareiškimai neatitinka tikrovės ir yra neatsakingi. Taip pat jis išsakė pastabų dėl ilgą laiką išliekančių specialiojo liudytojo statusų. Jo manymu, teisėsaugos institucijos turėtų arba pareikšti įtarimus, arba pasakyti, kad įtarimams pagrindo nėra.