Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo ruožtu pareiškė, kad tokios Seimo nario elgesio interpretacijos tarnauja prorusiškai propagandai.

„Dėl mano balsavimo labai atsiprašau, bet ten nebuvo niekaip susiję nei su jokiais veiksmais, nei prieš ką jie nukreipti. Aš keliu ranką. Dabar galėsiu nekelti rankos, galėsiu, kaip jūs – atsistoti, kišenėse rankos – ir balsuoti taip“, – per Seimo posėdį ketvirtadienį sakė A. Šimas, opozicijos politikams pareikalavus paaiškinti savo elgesį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį.

„Posėdyje nėra mygtukų, balsavimai vyksta rankų pakėlimu. Rankos pakėlimas buvo tikrai niekuo susijęs... Labai apgailestauju, jeigu ne taip kas nors suprato mano balsavimą“, – teigė jis.

LVŽS lyderis R. Karbauskis ketvirtadienį žurnalistams taip pat garantavo, kad A. Šimo rankos pakėlimas niekaip nesusijęs su nacių saliutavimu.

Balsavimą į priekį ištiesus ranką jis siejo su koronavirusu.

„Manau, kad su šita krize, su koronavirusu atėjo tokie keisti pasisveikinimai, vieni sveikinasi kojomis, kiti – kumščiais, kiti – dar kažkuo. Manau, galbūt tas gestas galėjo būti kam nors panašus, bet už kolegų ir už mus galiu pasakyti, kad tokios sąsajos neįmanomos“, – tvirtino R. Karbauskis.

„A. Šimas tikrai nenorėjo, kad būtų traktuojamas koks nors jo veiksmas, kaip bandymas rodyti kokias nors sąsajas su fašistine Vokietija. Tiesiog žmonės ieško naujų būdų, kaip sveikintis. Matyt, tai reikėtų laikyti kaip tokį nevykusį bandymą pasisveikinti“, – sakė partijos pirmininkas.

Anot jo, toks A. Šimo veiksmo interpretavimas tarnauja prorusiškai propagandai.

„Tas bandymas tapatinti kažkokį judesį su tais dalykais yra labiau bandymas padėti rusiškai, prorusiškai propagandai, kuri veikia prieš Lietuvą, negu tai iš tikrųjų buvo bandymas“, – sakė R. Karbauskis.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad A. Šimo judesys jam išvis nepriminė jokio nacistinio ženklo.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad parlamentarai turėtų kontroliuoti savo veiksmus.

„A. Šimas jau pasakė savo atsiprašymą. (...) Reikia gal atsiprašyti tos bendruomenės, kad neturi taip vykti. Reikia kontroliuoti savo veiksmus“, – teigė parlamento vadovas.

Lietuvos žydų bendruomenė trečiadienį pranešė, kad kreipėsi į Seimo pirmininką ir NSGK, prašydama ištirti vaizdo įrašą, kuriame matomas balsavimo metu galimai saliutuojantis Seimo narys.

Bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky BNS teigė, kad ketinama dėl įvykio kreiptis ir į prokurorus.

„Dabar mes paprašėme ištirti įvykį Seimo pirmininko ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto. Kreipėmės oficialiai, kreipsimės ir į prokuratūrą, prašydami ištirti, jeigu tai yra tiesa, tai turėtų būti viena reakcija, jeigu tai yra falsifikatas, kas ir kokiu tikslu tą falsifikatą paleido į viešumą“, – sakė F. Kukliansky.

„Toks gestas, kuris aiškiai replikuoja nacių laikų, Hitlerio šlovinimą ir garbinimą, žydui ir ne tik žydui asocijuojasi su brutaliausiu būdu menkinama, žudoma ir žeminama žydų bendruomene“, – teigė ji.

Sumontuotas vaizdo įrašas su ištrauka iš gegužės 20 dieną vykusio NSGK posėdžio patalpintas „Youtube“ platformoje.