Tai DELFI oficialiai patvirtino ir FNTT atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas.

Kaip skelbiama FNTT pranešime spaudai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialiųjų užduočių valdyba atliko tyrimo ir proceso veiksmus ikiteisminiame tyrime, kuris pradėtas dėl turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, taip pat dėl Vilniaus savivaldybės administracijos atsakingų asmenų galimo piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus faktinių duomenų, kad kovo pabaigoje savivaldybės administracija sudarė sandorį su sostinėje registruota bendrove dėl dešimties vienetų plaučių dirbtinio ventiliavimo aparatų pirkimo už 278 tūkstančių eurų.

Perkamų plaučių ventiliavimo aparatų kaina ir tiekėjo pasirinkimas kelia pagrįstų abejonių sandorio teisėtumu, nes įmonės veikla nėra susijusi su medicinos sritimi. Be to, pagal sudarytą sandorį Vilniaus savivaldybės administracija bendrovei sumokėjo 100 procentų avansą. Tačiau aparatai sutartyje numatytais terminais pirkėjui nepristatyti. Vilniaus miesto savivaldybės administracija inicijavo sutarties nutraukimo vienašališkai procedūrą.

Iš pirminių tyrimo duomenų matyti, kad bendrovė nuo šių metų sausio be piniginių įplaukų iš jau minėto sandorio, taip pat gavo pajamų ir iš kitų valstybinių bei savivaldybių įstaigų už parduodamas medicinines prekes, tačiau visų gautų pajamų už prekes ir paslaugas galėjo tinkamai neapskaityti, jų visų nėra deklaravusi Valstybinei mokesčių inspekcijai. Šiemet bendrovė nemokėjo jokių mokesčių, neteikė PVM deklaracijų, nors yra PVM mokėtoja, nepateikė dalies pirkimų ir pardavimų registrų į VMI sistemą.

Ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai paimti atlikus poėmį Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje (Konstitucijos pr. 3), taip pat atlikus kratas bendrovės veiklos patalpose, jos atsakingų asmenų gyvenamosiose vietose.

Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Poderskis: esu sveikas, gyvas, laisvas

Į tokias naujienas feisbuke sureagavo ir P.Poderskis.

„Tas jausmas, kai kelių dokumentų ir jau nutrauktų sutarčių nukopijavimas ir susitikimas su pareigūnais, padedančiais susigrąžinti pinigus iš nesąžiningų tiekėjų, yra skambiai pavadinamas krata. Aleksandras Zubriakovas, rimtai?

O šiaip tai dėkui už klausimus ir skambučius, esu sveikas, gyvas, laisvas (imčiau atostogų, bet nėra kada ir nėra kur važiuoti), šiuo metu pirmininkauju VMS ekstremalių situacijų komisijai, dirbame toliau“, – sureagavo P.Poderskis.

Šimašius: vyksta normalus procesas

Situaciją patikslinti taip pat panoro Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Tai ką, dabar parašysiu, gal kažką ir nustebins, bet manęs nė kiek - vyksta normalus procesas, kai tiriama tiekėjo padaryta žala.

Kolegos šįryt informavo, kad Vilniaus savivaldybėje lankosi FNTT pareigūnai - paprašė dokumentų apie pandemijos įkarštyje iš vienos įmonės įsigytus DPV aparatus. Nors žiniasklaida nuspalvino ryškiomis spalvomis - “atliktos kratos”, tai, kas dabar vyksta, realiai yra bendradarbiavimas atliekant tyrimą dėl įmonės “Andrikus”, įmonė turi prisiimti atsakomybę už žalą. Suteikėme ir suteiksime visą informaciją, ko prašys tarnybos.

Primenu kontekstą. Per pandemijos pirmąsias savaites, kai masiškai trūko medikų apsaugos priemonių, ieškojome jų ir pirkome visais įmanomais būdais. Įmonės “Andrikus” kreipėsi pati, ji buvo nukreipta į už pandemijos pirkimus atsakingus asmenis. Vienos sutarties sąlygų dėl dešimtiems DPV aparatų ji nesugebėjo įgyvendinti, todėl pati savivaldybė inicijavo sutarties nutraukimą. Deja, avansas jau buvo sumokėtas (tomis savaitėmis, jei pamenate, tai buvo įprasta tokiems pirkimams), ir įmonė nesiteikia jo grąžinti - tikiuosi, tai padės atlikti FNTT pareigūnai. Apie jokį savivaldybės darbuotojų piktnaudžiavimą net negali būti kalbos“.

Pandemijos metu iš viso sudarėme virš 100 sutarčių - daug pasiūlymų atmetėme pirmajame etape, deja, vienas kitas netinkamas sugebėjo praslįsti. Nieko, ištaisysime šias klaidas ir judame toliau - tai tik pirmoji COVID-19 banga, nėra kada organizuoti raganų medžioklę, ruoškimės galimoms kitoms bangom.