„Siūlymas mažinti GPM, mūsų nuomone, yra socialiai neteisingas. Galima daryti prielaidą, kad kai kurie žmonės, kurie gauna iki 4000 eurų atlyginimą, kurie gautų lengvatą, tų papildomų lėšų nenaudotų vartojimui, o naudotų taupymui. Lėšos, kurios dabar skiriamos, pirmiausia, yra nukreiptos, kad jos būtų vartojamos, kad ekonomika suktųsi“, – sakė R. Karbauskis.

Prezidentas siūlo laikinai iki metų pabaigos sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą nuo 20 iki 15 proc., taikant jį darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių lygio.

„Delfi“ primena, kad asociacijos „Infobalt“, „Investors’ Forum“, Lietuvos darbdavių ir Lietuvos verslo konfederacijos, Pramonininkų konfederacija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir profesinės sąjungos „Solidarumas“ bei „Sandrauga“ pirmadienį pasirašė memorandumą, kuriame verslas prisiėmė įsipareigojimus nemažinti darbuotojų atlyginimų, jei Seimas patvirtins prezidento siūlymus 5 punktais mažinti GPM ir 50 eurų didinti NPD.

„Valstiečių-žaliųjų“ lyderio memorandume išsakyti pažadai neįtikina.

„Prisimenu kitą memorandumą, kurį tos pačios organizacijos pasirašė, kad nedidins kainų įvedus eurą. Kuo tai baigėsi, mes žinome. Visi suprantame, kad tas pasirašymas jokios praktinės reikšmės neturi. Kiekviena įmonė spręs, ką daryti savo situacijoje, o mes šnekame apie esmę“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak LVŽS pirmininko, NPD didinimas, jų vertinimu, yra teisingas sprendimas.

„Čia mūsų nuomonės su prezidentu sutampa, toje vietoje jokių abejonių nekyla“, – sakė R. Karbauskis.

Šalies vadovas siūlo ankstinti numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.

R. Karbauskio teigimu, taip pat nekilo klausimų dėl šalies vadovo siūlymo skirti papildomą išmoką vaikus auginančioms šeimoms.

Prezidentas siūlo, kad vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

Seimas svarstys prezidento siūlymus

Seimui antradienį teikiamas prezidento Gitano Nausėdos siūlymas 5 punktais mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) ir 50 eurų – iki 400 eurų padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD). Prezidento pasiūlymai valstybei kainuotų apie pusę milijardo eurų. Jeigu Seimas jiems pritartų, įsigaliotų nuo liepos, rašė BNS.

R. Karbauskis sakė, kad pateikimo stadijoje siūlymams bus pritarta, tačiau netrukus po to jie žada registruoti pataisas.

„Tada bus visiškai aišku, ką mes palaikome“, – sakė R. Karbauskis.