Pedagogus rengiančios aukštosios mokyklos iki birželio 29 dienos kviečiamos teikti paraiškas studijų programų ar mokomojo dalyko moduliams finansuoti. Numatoma, kad per dvejus metus papildomo dalyko kompetencijų ES lėšomis galės įgyti apie 500 mokytojų.

Aukštosios mokyklos gali siūlyti ne tik įgyti papildomo mokomojo dalyko kompetencijų jau dirbantiems mokytojams, bet ir galimybę gauti pedagogo kvalifikaciją tiems, kas turi aukštąjį išsilavinimą ir nori dirbti mokykloje.

Anot ministerijos, tai ne vienintelis ES lėšomis finansuojamas mokytojų kvalifikacijų plėtrai skirtas projektas. Per 2018–2020 metais vykdomą projektą „TĘSK“ papildomų kvalifikacijų įgis dar per 800 mokytojų.

„Galėjimas mokyti kelis dalykus ne tik plečia mokytojo profesinės veiklos lauką, bet ir sudaro jam galimybes turėti pakankamai pamokų vienoje mokykloje, nesiblaškyti po kelias švietimo įstaigas, garantuoja didesnį atlyginimą bei darbo vietos stabilumą. Mokykloms ši mokytojų perkvalifikavimo galimybė – viena iš realių priemonių, padedančių spręsti mokytojų trūkumo problemą, racionaliai planuoti pedagogų darbą ir krūvius“, – pranešime sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.