„Taip pat tęsiamos ankstesnės dezinformacijos naratyvinės linijos, skleidžiamos įvairios realybės neatitinkančios sąmokslo teorijos, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas kaltinamas teiginiais, kurie yra neva Vakarų šalių vykdomo informacinio karo ir psichologinio spaudimo prieš Rusijos Federaciją išraiška“, – teigiama pranešime.

Informacinę erdvę stebintys Lietuvos kariuomenės Strateginė komunikacijos departamento (SKD) analitikai atkreipia dėmesį, kad situacijai dėl viruso normalizuojantis, vis vien kuriami nauji klaidinantys teiginiai.

Teigiama, neva Vakarų valstybių žiniasklaida iškraipo realią COVID-19 situaciją Rusijoje ir pandemija pasinaudoja Rusijos atžvilgiu priešiškai propagandai skleisti. Teigiama, kad neva Vakarai negali pripažinti, kad Rusija „geriau“ susitvarko su epidemija, o naujienų agentūros „Bloomberg“ straipsniai kaltinami kaip neva siekiantys nukreipti dėmesį nuo specialiai „mažinamų“ mirusiųjų skaičių Vakarų šalyse.

Gegužės 15–21 dienomis analitikai nustatė 78 klaidinančios informacijos paskelbimus. Iš viso nuo vasario 1 dienos iki gegužės 21 dienos nustatyta apie 1248 skirtingų tipų informacinių incidentų lietuvių, rusų, anglų ir prancūzų kalbomis, susijusių su COVID-19.

Pasak Lietuvos kariuomenės analitikų, dezinformacija siekiama neutralizuoti Lietuvos visuomenės kritinį mąstymą, didinti atskirti tarp valstybės bei jos piliečių, ugdyti žmonių nepasitikėjimą ES ir NATO bei šių organizacijų valstybėmis narėmis, stabdyti naujų komunikacijų infrastruktūros plėtrą, kurstyti protesto akcijas.