Kaip penktadienį pranešė portalas „15min“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) priklausantis Edvardas Voršinskis buvo įdarbintas be konkurso.

A. Bilotaitė abejoja šio asmens įdarbinimo skaidrumu, nes E. Voršinskis įdarbintas ne viešojo konkurso būdu, o pagal specialų ministro įsakymą, kuris leidžia, esant tarnybinei būtinybei, skubos tvarka priimti asmenį į darbą pagal darbo sutartį terminuotam laikotarpiui. E. Voršinskis, kaip skelbiama, įdarbintas Kelių ir oro transporto politikos grupėje vyriausiuoju specialistu vieneriems metams.

„E. Voršinskis atsakingas už transporto saugos klausimus, nors iš viešai prieinamų duomenų matyti, kad jis neturi jokios darbo patirties susisiekimo ar transporto srityje. Kyla klausimas, kuo šis žmogus ar jo gebėjimai ypatingi, kad prireikė jį priimti skubos tvarka? Mano žiniomis, E. Voršinskis kasdien į darbą Vilniuje važiuoja iš Pabradės. Kokiems reikalams ar interesams tvarkyti jis paskirtas, jeigu šios kasdienės kelionės apsimoka?“ – cituojama A. Bilotaitė išplatintame pranešime.

Kaip pažymi „15min“, E. Voršinskis 2016 metais kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga dalyvavo Seimo rinkimuose. J. Narkevičių su E. Voršinskiu sieja ir narystė Lietuvos lenkų sąjungoje.

Seimo narė prašo Valstybės tarnybos departamento inicijuoti tyrimą ir išsiaiškinti, ar E. Voršinskis įdarbintas nepažeidžiant įstatymais nustatytų reikalavimų bei skaidrumo principų.