Opozicija, teigia R. Karbauskis, siekia menkinti valdžią ir „kurti menamą priešą – lenkų kilmės Lietuvos piliečius.“

„Prokoncervatoriška propaganda griebiasi visų temų, kurias gali panaudoti kovai su dabartine valdžia. Šios propagandos kūrėjai nelabai gilinasi į aplinkybes, priežastis ar pasekmes, tiesiog imasi iš visų jėgų talžyti pasirinktą auką, darydami apie puolamą asmenį žeminančius pareiškimus, visaip ir visur skleisdami paruoštą šmeižtą, versdami jį nuolat teisintis“, – rašo R. Karbauskis.

Tuo tarpu J. Narkevičiaus renovuoto namo skandalo centre atsidūręs, apie galimą nusikaltimą pranešęs A. Ribnikovas, samprotauja R. Karbauskis, gali būti susijęs su Lietuvai priešiškų valstybių saugumo tarnybų, siekiančių destabilizuoti situaciją Lietuvoje, veikla.

„Tiems, kas įdėmiau skaitė paskelbtus straipsnius, kuriuose cituojamas pats A. Ribnikovas, turėjo kilti klausimas, kas tai per asmenybė, kurio istorijoje yra tarnyba slaptuose kariniuose Sovietų Sąjungos objektuose Tolimuosiuose Rytuose, verslai pasibaigę bankrotais, melas, kurį šis asmuo skleidžia net nebandydamas jo kažkaip pridengti. Vien jau ko vertas šio asmens pasakojimas apie neva už netinkamai nešiotą uniformą „drožtą“ Saulių Skvernelį“, – rašo R. Karbauskis.

Galiausiai, kaip interesų grupė, įvardinami ir keli nacionalinio transliuotojo žurnalistai.

Nemažai dėmesio R. Karbauskis skiria Prezidentūrai. Čia, svarsto „valstiečių“ lyderis, gali būti net keli G. Nausėdos patarėjai, kurie, pasak jo, turi interesą menkinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos autoritetą. Vienas iš jų – ketvirtadienį jau politiko dėmesio susilaukęs nacionalinio saugumo grupės patarėjas Darius Kuliešius ir vyriausiasis patarėjas ir aplinkos bei infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius.

„(Patarėjų – ELTA) veiksmuose galima įžvelgti norą įtikti savo darbdaviui bei interesą suskaldyti lenkų kilmės Lietuvos piliečių bendruomenę, kad menktų pasitikėjimas Lenkų rinkimų akcija – krikščioniškų šeimų sąjunga, o gal dar ir visokius pačių patarėjų siaurus merkantilinius interesus“, – feisbuke rašo R. Karbauskis.

Politikas kilusius įtarimus dėl prezidento patarėjų patikimumo argumentuoja tuo, kad D. Kuliešius anksčiau dirbo srityse, kurias šiuo metu audituoja ministras J. Narkevičius, o patarėjas J. Neverovičius, teigia R. Karbauskis, tiesiog „akivaizdžiai nemėgsta Lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.“

Tikina, kad prezidento patarėjai kažką slepia

Politikas tvirtina, kad nors pats ir nėra tyrėjas, tačiau tai, kad šalies vadovo patarėjas D. Kuliešius kažką slepia, supranta puikiai.

„Šioje istorijoje minimas Prezidento patarėjas D. Kuliešius, kuris, skirtingai nuo A. Ribnikovo pasakojimo, sakosi, jog viskas tebuvo pagalba piliečiui, kuris kreipėsi į Prezidentūrą. Nesu tyrėjas, bet Prezidento patarėjas kažko nepasako iki galo. Tai kur jis su pagalbos prašančiu A. Ribnikovu susitiko ir ar visiems piliečiams jis taip padeda? Kodėl drąsiai nepasako, kad susitikimas vyko Prezidentūros patalpose“, – kelia klausimus R. Karbauskis, primindamas prezidento dar 2019 m. LRT duotame interviu išsakyta užuomina, esą J. Narkevičius savo kuravimo srityje įdarbino kelias dešimtis su LLRA-KŠS susijusių asmenų. Politikas retoriškai klausia, ar ne D. Kuliešius ir J. Neverovičius yra tie, kurie įtampas kėlusią pažymą iš specialiųjų tarnybų ir užsakė.

„Ar ne Prezidento patarėjas Darius Kuliešius buvo būtent tas, kuris kreipėsi į tarnybas pažymos apie neva ministro J. Narkevičiaus 15-os įdarbintų lenkų kilmės žmonių? O gal tai padarė kitas Prezidento patarėjas J. Neverovičius, kuris akivaizdžiai nemėgsta Lenkų rinkimų akcijos- krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų?“, – klausia R. Karbauskis netiesiogiai siųsdamas patarimus G. Nausėdai.

„Kaip ten bebūtų, Prezidentui nevertėtų ginti šių patarėjų, nes elementari logika ir įvykių seka rodo, jog prieš ministrą J. Narkevičių buvo veikiama planuotai ir tikrai ne nuo A. Ribnikovo pasirodymo Prezidentūros akiratyje. Esu tikras, kad Prezidentas su tuo neturi nieko bendro, tiesiog jo patarėjai bandydami įtikti, ar galbūt siekdami savanaudiškų tikslų, akivaizdžiai kenkia savo darbdavio reputacijai“, – rašo R. Karbauskis.