„Nurodymai buvo išdėstyti, tiek raštais, kurių nesuskaičiuojamą kiekį rengėme sveikatos priežiūros įstaigai, tiek žodžiu“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Praėjusią savaitę vykdyta operatyvioji kontrolė. Patikrinimo aktas parengtas ir pateiktas įstaigai raštu vakar“, – pridūrė NVSC atstovė.

Taip ji reagavo į Vilniaus klinikinės ligoninės direktoriaus Narimanto Markevičiaus pirmadienį išsakytus teiginius, jog gydymo įstaiga nesulaukė jokių oficialių kaltinimų dėl galimų pažeidimų ligoninėje.

„Jokių kaltinimų mes neturime, tik žiniasklaidos priemonėse, ir jokių raštiškų nurodymų, ar pas mus yra pažeidimų, ar nėra, mes neturime. Ligoninėje prieš dvi savaites buvo planinis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimas, patikrinti visi skyriai ir buvo pasakyta, kad viskas tvarkoje“, – BNS pirmadienį kalbėjo N. Markevičius.

Dėl infekcijų kontrolės pažeidimų NVSC pirmadienį kreipėsi į prokuratūrą. Jos prašoma įvertinti, kas yra atsakingas už ligoninėje susidariusią situaciją.

„Kadangi praėjusią savaitę vykusio patikrinimo metu aptikta pažeidimų, galimai sąlygojusių infekcijos išplitimą gydymo įstaigoje, tai tiesiog prašome atlikti tyrimą, ginant viešąjį interesą“, – BNS antradienį sakė G. Megelinskienė.

„Mes pridėjom ir patikrinimo aktą, kuriame nurodyti pažeidimai. Nurodyta, kad yra tam tikri dalykai, kurie viršija mūsų kompetencijos ribas, todėl reikalingas gilesnis įvertinimas“, – pridūrė ji.

Pasak NVSC atstovės, visuomenės sveikatos specialistai nustatė, kad ligoninės Priėmimo skyriuje neatskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautai, nesudarytos atskiros medicinos personalo komandos karščiuojantiems ir nekarščiuojantiems pacientams.

Taip pat NVSC pastebėjo, kad darbuotojai netinkamai dėvi asmens apsaugos priemones, jų nekeičia nustatytu periodiškumu, o Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose yra „nelengvai dezinfekuojamų paviršių“, be to, kyla įtarimų dėl personalo darbo grafikų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį sakė, kad NVSC apsisprendimas kreiptis į prokuratūra yra „labiau išimtinis atvejis“.

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nepiktnaudžiauja ta galimybe, nes tai yra papildomas krūvis. Pirmiausia yra ieškoma sprendimų vietoje, nes tikslas yra ne kažką apkaltinti, o suvaldyti infekcijos plitimą“, – kalbėjo jis.

NVSC skaičiuoja, kad Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje COVID-19 užsikrėtė 36 asmenys: 15 darbuotojų ir 21 pacientas.

Naujausiais duomenimis, devyni šia infekcine liga užsikrėtę pacientai mirė.