Kaip penktadienį rašo portalas lrt.lt, KUL traumatologu dešimtmetį dirbantis Audrius Muižys teigia, kad 38 metus ligoninei vadovaujantis V. Janušonis turi stiprų Klaipėdos politikų palaikymą, todėl visi skundai dėl vyraujančio įstaigoje mobingo bei pažeidimų jo karjerai įtakos neturi.

„Už pažeidimus ligoninėje komisija perdavė tyrimo medžiagą prokuratūrai, STT pradėjo tyrimą, darbo inspekcija irgi į prokuratūrą – finalas koks? Prezidentas pasako, kad reikia kažką keisti organizacijos valdyboje, Aurelijus Veryga ir Saulius Skvernelis tą patį pasako, trys aukšti šalyje vadovai – o savivaldybei yra nusispjauti“, – portalui sakė medikas.

Anot jo, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su vyriausiuoju gydytoju „yra labai geri draugai“.

„V. Grubliauskas ne per seniausiai nusiplėšė Achilo sausgyslę, tai jis gulėjo ne traumatologijos skyriuje, o endokrinologijos skyriuje, VIP palatoje. Pirma yra paguldomas ligonis ir tada pas jį suvaromas personalas: atvedama slaugytoja, kad ji užvestų ligos istoriją, paimtų tyrimus, atboginamas gydytojas, kad jį pasižiūrėtų. Privilegijos didžiausios“, – tikino A. Muižys.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas lrt.lt neigė artimą bičiulystę su ligoninės vadovu, taip pat ir tai, kad buvo gydytas išskirtinėmis sąlygomis.

„Taip, be abejo, aš gyvenu tame mieste ir pažįstu gydytoją V. Janušonį jau labai seniai, bet kad būčiau artimas draugas, bent iki šiol – aš nelaikau savęs V. Janušonio artimu draugu. Taip, pažįstamu, vadovu“, – sakė meras.

„O kad kažkas kažką papasakos, kad man kažkas buvo išskirtinio – na, šiuo laiku, šitam kontekste nesistebiu niekuo. Jeigu ateina gydytojas į palatą, aš jo neklausiu, ar jį kažkas atvedė, ar jam kažkas liepė ateiti – tai yra jo pareiga mane prižiūrėti, lygiai taip pat, kaip ir bet kurį kitą ligonį, kuris yra šitoje ligoninėje“, – pridūrė V. Grubliauskas.

BNS primena, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra balandį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pažeidimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Prokuratūra teigia nusprendusi pradėti tyrimą, kai buvo išnagrinėtas Generalinei prokuratūrai pateiktas Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas pareiškimas, kuris grindžiamas šioje ligoninėje atliktų patikrinimų metu nustatytomis aplinkybėmis bei išvadomis.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Aušra Pocienė nusišalino nuo šio tyrimo kaip pažįstanti tiriamos ligoninės vadovą.

Kaip rašė uostamiesčio portalas „Atvira Klaipėda“, Klaipėdos apygardos prokuratūra gegužę išplėtė ikiteisiminio tyrimo dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) apimtis – aiškinamasi, ar nebuvo klastojami dokumentai.