Į plenarinių posėdžių salę jie turėtų sugrįžti birželio 16 d.
Kritikos dėl lankų naudojimo medžioklėje sulaukęs Seimo narys aplinkos ministras Kęstutis Mažeika apgailestavo, kad balsuojama remiantis emocijomis. Jis taip pat pastebėjo, kad Seime yra 34 medžiotojai.

Konservatorius Kęstutis Masiulis kvietė ministrą įsiklausyti į žmonių nuomonę, o ministro pozicija yra, jo nuomone, elitarinė.

Seimo nariai konservatoriai Aistė Gedvilienė ir Mykolas Majauskas pasiūlė uždrausti vykdyti medžioklę etikai prieštaraujančiais būdais ir įrankiais (įskaitant medžioklę automatiniais ginklais, lankais, arbaletais, kitais templiniais ginklais ir/ar įrankiais).

Jie taip pat siūlo įteisinti, kad Aplinkos ministerija turi užtikrinti, jog medžioklė Lietuvos teritorijoje būtų vykdoma laikantis Medžioklės įstatyme nurodytų „etiškumo, racionalumo, gyvūnų apsaugos, saugumo ir sėkmės kriterijų“.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė siūlo taisyti Medžioklės įstatymą taip, kad jis neleistų aplinkos ministrui tvirtinti leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašo. Pasak projekto autorių, baigtinis sąrašas būtų tvirtinamas Seimo priimtu įstatymu.

Dar vieną Medžioklės įstatymo pataisų variantą parengusi Seimo narė „valstietė“ Virginija Vingrienė siūlo uždrausti medžiojant naudoti medžioklinius lankus, durklus ir medžioklinius prožektorius, kurių šviestuvas-žibintas pritaisytas prie šautuvo, išskyrus medžioklę masinių gyvūnų ligų atveju.

Parlamentarai taip pat siūlo taisyti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą.

Šiuo metu leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašas yra tvirtinamas ministro įsakymu, nustatant medžioklės taisykles.