Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje nustatyti šeši nauji koronaviruso atvejai, po tris Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse. Klaipėdos apskrityje vienas atvejis susijęs su slaugos ligonine, antras – su Lietuvos kariuomene, trečiasis – vietinis, kai žmogus užsikrėtė nuo artimojo. Sostinėje du atvejai susiję su Vilniaus miesto klinikine ligonine Antakalnyje, trečiojo asmens užsikrėtimo aplinkybės kol kas neaiškios. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė tapo didžiausiu koronaviruso židiniu tarp Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų. Paskelbta statistika, kad Lietuvoje koronavirusu dažniau serga ir nuo jo miršta moterys nei vyrai, o iš 54 mirusiųjų šeši žmonės buvo jaunesni nei 60 metų. Infekcija iki šiol diagnozuota 1511 žmonių, iš jų – 26 vaikai iki 14 metų.

Derybos dėl mokesčių. Seime apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda pranešė , kad tikisi artimiausiomis dienomis sutarti su valdančiąja koalicija dėl darbo mokesčių mažinimo ir vienkartinių 200 eurų išmokų gavėjų rato išplėtimo.

Instrukcijos kavinėms. Nustatyti reikalavimai restoranams, kavinėms ir barams nuo kito pirmadienio atnaujinti veiklą patalpų viduje. Kai kurie kavinių savininkai ragina sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą atšaukti reikalavimą vienam žmogui skirti 10 kvadratinių metrų patalpos ploto. Kiti reikalavimai – prie vieno stalo galima sėdėti ne daugiau kaip penkiems žmonėms, atstumas tarp žmonių prie skirtingų stalų turi būti mažiausiai du metrai, įrengus pertvaras – bent vienas metras.

Pamokų atnaujinimas. Vyriausybei leidus savivaldybėms gegužės pabaigoje atnaujinti pamokas mokyklose, švietimo ir sveikatos apsaugos ministrai pranešė , kad artimiausiu metu pateiks detalesnes rekomendacijas, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos gairėmis.

Diskusijos dėl medikų darbo. Tarp medikų ir politikų kilo diskusijų dėl A. Verygos įsakymo, kad kelis darbus turintys medikai į kitą gydymo įstaigą galėtų vykti tik baigę vieno mėnesio darbo ciklą pirmojoje vietoje. Ministras sako , kad tai tik rekomendacija, kuria siekiama užkirsti kelią viruso platinimui įstaigose, kritikai teigia, kad tai apsunkins gydymo paslaugų teikimą, ypač regionuose.

Nedarbo augimas. „Sodra“ pranešė, kad nedarbo išmokų gavėjų skaičius per metus – balandį, palyginti su pernai balandžiu – išaugo ketvirtadaliu. Jiems gegužę bus išmokėta per 26 mln. eurų, pernai tą patį mėnesį išmokos siekė 15 mln. eurų.

Skrydžiai į Rygą ir Taliną. Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ pranešė, kad skrydžius iš Vilniaus į Rygą atnaujins gegužės 18 dieną, į Taliną – gegužės 25 dieną.

Užsienyje:

* Europos vaistų agentūra paskelbė, kad optimistiniu scenarijumi tikisi vakciną nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 patvirtinti po metų. Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija perspėjo, kad koronavirusas gali niekada nepasitraukti, ir pasaulis turės išmokti su juo gyventi, kaip išmoko gyventi su ŽIV.

* Estijoje per parą nustatyti septyni nauji atvejai, Latvijoje – vienuolika, Baltarusijoje – 947.

* Rusijoje pirmą kartą nuo gegužės 2-osios per parą užregistruota mažiau nei 10 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

* Suomijos moksleiviai sugrįžo į klases po aštuonias savaites trukusio karantino, nors mokytojų profesinė sąjunga įspėjo, kad mokyklų darbuotojams ir vaikams tai gali būti nesaugu.