Laiške Seimo nariai Mindaugas Puidokas, Andrius Mazuronis, Valentinas Bukauskas, Artūras Skardžius ir Petras Čimbaras mini susipažinę su viešojoje erdvėje išsakyta prezidento pozicija apie tai, kad nėra užtikrinta maksimaliai įmanoma pagalba visoms socialiai jautrių žmonių grupėms.

Seimo nariai pritaria prezidentui, kad parama turėtų pasiekti kuo daugiau visuomenės grupių, ypač vaikus auginančias šeimas, ir kad lėšos būtų išmokėtos artimiausiu metu.

Laiške minima, kad M. Puidokas ir A. Mazuronis buvo užregistravę siūlymus, kad būtų skiriama vienkartinė 200 eurų išmoka vaikams.

„Administravimo kaštų būtų išvengta ir pinigus galima būtų išmokėti nedelsiant, nes išmoka būtų vykdoma per jau dabar veikiančią vaiko pinigų sistemą. Apmaudu, bet Seimui pritrūko vienybės ir šiuo svarbiu klausimu. Jis paskendo partinėse rietenose ir buvo atmestas, nors visi žino, kad šeimos su vaikais turi didžiausius poreikius ir yra aktyviausi vartotojai. Jiems skirti pinigai tikrai sugrįžtų per vartojimą ir sustiprintų valstybės ekonomiką“, – sako Seimo „darbiečiai“.

Pristatydamas siūlymą Seime M. Puidokas pažymėjo, kad karantinas lėmė augančias įvairias šeimos išlaidas – pasirengimas nuotoliniam mokslui dažnai šeimai reiškė naujo kompiuterio ar planšetės poreikį, apsirūpinimas maistu namuose taip pat didina kaštus, o ligos socialinio draudimo išmokos nepadengė viso atlyginimo praradimo, jei tėvams teko likti namuose su mažamečiais vaikais.

„Šeimos su pagalbos prašymais kreipiasi ir į Seimo narius. Tarp jų yra ir tokių, kurie negauna jokios valstybės paramos, nes nėra išdirbę reikiamo laiko tam, kad galėtų pretenduoti į išmokas. Dauguma jaunų šeimų nuomojasi būstą arba yra paėmę paskolas jam įsigyti. Karantino laikotarpiu šios šeimos susiduria su problema, kai jau neturi lėšų atsiskaityti už būstą. Be to, augantys vaikai nuolat turi atsinaujinančių poreikių. Tai ne tik maistas, bet ir nauji rūbai, avalynė, lavinimo priemonės“, – sako M. Puidokas.

Laišką prezidentui pasirašę Seimo nariai mano, kad dabar tinkamiausias laikas prisiminti valdančiųjų partijų pažadus reikšmingiau didinti vaikų pinigus, nei tai buvo padaryta metų pradžioje.

Seimo nariai tikisi, kad prezidentas atsižvelgs į pateiktą M. Puidoko ir A. Mazuronio siūlymą.