„Viena ar kita forma politiniame Lietuvos gyvenime dalyvauju jau daugiau nei dešimt metų. Dabar, gerai apmąstęs, nutariau pradėti aktyvią politinę karjerą. Lietuva, kuri jau trisdešimt metų nepriklausoma ir 16 metų Europos Sąjungos narė, pastaruoju metu itin retai naudojasi šiomis privilegijomis siūlydama aktyvius regioninius ir europinius politikos pokyčius, o tenkinasi pasyvia vegetacija ir plaukimu pasroviui. Kai pasaulis pandemijos akivaizdoje dar sparčiau keičiasi, politika tampa ta sritimi, kurioje galima inicijuoti greitus bei prasmingus pokyčius ir Lietuvos, ir visos Europos mastu. Sieksiu, kad Lietuvos politikoje būtų daugiau drąsesnių ir originalesnių idėjų, kūrybiškesnių politinių sprendimų, mažiau populizmo, bet daugiau drąsos kalbėti teisybę – ar tai būtų ekonomikos srityje, ar aplinkosaugoje, ar tarptautiniuose santykiuose, ginant demokratines vertybes“, – teigė M. Maldeikis.

Pasak M. Maldeikio, šiuo metu jis tapti partijos nariu neplanuoja.

„Esu kilęs iš šeimos, kurioje politika visada buvo vienas prioritetų.

Mano prosenelis ir senelis už pagalbą Rokiškio krašto partizanams buvo išsiųsti į lagerius Karagandoje ir Vorkutoje, prosenelė su vaikais – į tremtį Krasnojarsko krašte. Dėdė sovietiniais metais buvo disidentas, ne kartą persekiotas KGB. Todėl bendradarbiavimas rinkimuose su kovos už laisvę tradiciją tęsiančia TS-LKD man artimas ir vertybiškai”, – pažymėjo M. Maldeikis.

„Džiaugiuosi, kad prie konservatorių komandos jungiasi vis daugiau tikrų nepriklausomų profesionalų įvairiose srityse – nuo aplinkosaugos iki tarptautinių santykių bei ekonomikos. Neabejoju, kad patyręs tarptautinių santykių ir Europos politikos profesionalas Matas Maldeikis galėtų reikšmingai prisidėti, kad Lietuvos parlamentinė politika taptų intelektualesne, profesionalesne bei drąsesne”, – pabrėžė TS–LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.