Pasak jos, gyventojai atsakingai laikėsi numatytų elgesio taisyklių, o karantinas, tvirtino A. Armonaitė, turi būti tęsiamas tada, kai yra realus poreikis, o ne tada, kai valdžia nori kontroliuoti žmones.

„Visų pirma, tai yra mūsų žmonių atsakomybė – žmonės dirbo nuotolinį darbą, sėdėjo namuose, per Velykas nevažiavo pas močiutę ir pas mamą, nors gal to labai norėjo. Lietuviai tai (karantino taisykles – ELTA) priėmė labai atsakingai, žmonės mobilizavosi, įkūrė fondus medikams.

Dėl to mes turime tokį gerą rezultatą. Dabar valdžia – sveikatos apsaugos ministras – sako, kad gali būti, jog karantinas bus pratęstas net ir vasarą. Kai mes turime, rodos, 4-5 naujus susirgimų atvejus.

Akivaizdu, jog skaičiai rodo, kad tų atvejų mažėja, žmonių pasveikusių daugėja. Man, liberaliai sielai, tada kyla klausimas: kodėl karantinas yra pratęsiamas? Kad būtų lengviau įvedinėti kažkokią specialią tvarką? Kad būtų lengviau išlaikyti žmones kontrolėje? Toks įspūdis susidaro“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ svarstė A. Armonaitė.

Politikės teigimu, žmonės yra pakankamai nuovokūs, kad nepradėtų staiga elgtis neatsakingai.

„Verslui ir žmonėms reikia grįžti į darbus. Aš siūlyčiau klausytis tų specialistų, pavyzdžiui, Užkrečiamųjų ligų centro (Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro – ELTA) vadovo, kuris pasakė, kad nesupranta, kam taip ilgai pratęsti karantiną“, – teigė A. Armonaitė.

„Svarbu, kad tas karantinas būtų įvedamas ir laikomas tada, kai jo iš tikrųjų reikia, o ne tada, kada valdžia nori kontroliuoti žmones“, – pridūrė Laisvės partijos pirmininkė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį A. Veryga spaudos konferencijos metu teigė, kad karantinas gali būti pratęstas ir vasarą.
„Gali būti, juo labiau, kad mes prie vasaros labai greitai artėjame“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.