Penktadienio rytą prie apleistų rūmų turizmo verslo atstovai nebylia akcija paragino Vyriausybę įgyvendinti planus vietoje Sporto rūmų įkurti Kongresų centrą.

„Manau, Lietuvos turizmo asociacijos suklydo rengdamos tokią akciją“, – BNS šeštadienį sakė S. Gurevičius.

„Valstybei minint Lietuvos žydų istorijos metus ar bet kokiais kitais metais, mažų mažiausiai nemoralu statyti kėdes su eurų banknotais virš Šiaurės Jeruzalę kūrusių žmonių galvų, jų palaikų“, – pridūrė jis.

Žydų organizacijos skirtingai vertina iniciatyvą įkurti Kongresų centrą vietoje Sporto rūmų.

Lietuvos Vyriausybė projektą suderino su Lietuvos žydų bendruomene ir Londone įsikūrusiu Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetu.

Rekonstrukcijos šalininkai teigia, kad sovietinės okupacijos metu statant Vilniaus koncertų ir sporto rūmus buvo sunaikinti iki tol toje vietoje buvę palaidojimai, o pats pastatas, kaip ir jį supusios kapinės, yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ir negali būti nugriautas.

Tačiau S. Gurevičiaus vadovaujama bendruomenė ir kai kurios užsienio žydų organizacijos projektui prieštarauja, kritiką yra reiškę ir dešimtys JAV kongresmenų. Kritikai sako, kad kongresų centro įrengimas išniekintų žydams šventą vietą.

S. Gurevičius teigia, kad Kongresų rūmai turėtų būti statomi kitoje vietoje, o kapinių teritorija galėtų virsti edukaciniu memorialu apie Lietuvos žydų indėlį į pasaulio mokslą, meną ir kultūrą, tai taptų net didesniu turistų traukos centru.

„Net ekonomiškai neapsimoka renovuoti Sporto Rūmų, pigiau yra pastatyti naują pastatą kitoje vietoje, tad pakeitę jų lokaciją, ne žydams ar kam nors kitam, o savo mylimam miestui ir Valstybei padarytume paslaugą“, – sakė S. Gurevičius.

Valstybės turtą valdantis Turto bankas metų pradžioje pranešė, kad būsimo Konferencijų ir kongresų centro rangovo bei operatoriaus konkursus planuojama paskelbti šiemet.

Tylią akciją penktadienį prie Sporto rūmų surengė Nacionalinė turizmo verslo asociacija, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Lietuvos turizmo asociacija.

Jų teigimu, laiku pastatytas Kongresų centras būtų viena efektyviausių ilgalaikių turizmo verslo gelbėjimo priemonių, padėtų išlaikyti esamas darbo vietas ir kurti naujas, o kartu skatintų ir bendrą šalies ekonomikos atsigavimą.

„Šioje vietoje jau daug metų laukiame įsikuriant Kongresų centro, bet krizės akivaizdoje mūsų sektoriui jis tampa kritiškai svarbus. Skaudžiai nukraujavusiems viešbučiams, restoranams ir kitiems paslaugų tiekėjams Kongresų centras padės atsitiesti ir sukurs naujų darbo vietų, todėl investicijų nukreipimas į šį projektą yra viena efektyviausių ilgalaikių kovos su krize priemonių“, – pranešime spaudai teigė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Akcijos organizatoriai teigia, kad tuščios kėdės tarptautinę darbo dieną atspindi dabartinę visų turizmo sektoriuje dirbančių įmonių situaciją – išnykusius klientų srautus, o simboliniai pinigų banknotai primena, kad situacijos sprendimas bei pinigai, kuriuos valstybė galėtų uždirbti, guli panosėje.