„Konkurso rezultatai buvo apskųsti, šiuo metu vyksta skundo nagrinėjimas“, – BNS informavo institutą valdanti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Pasak ministerijos, konkurse be N. Samalavičiaus buvo dar vienas dalyvis – įvertinus jo rezultatus, jis nuo laimėtojo atsiliko vos 0,03 balo.

Skundą Vilniaus apylinkės teismas turėtų pradėti nagrinėti gegužės pabaigoje.

N. Samalavičius šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vadovauja Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikos Chirurgijos departamentui. Nacionalinio vėžio instituto vadovu jis buvo 2013-2015 metais.

Nacionalinis vėžio institutas įsteigtas 2014-aisiais, pertvarkius ir pervadinus tuometį Vilniaus universiteto Onkologijos institutą – savininko teisės buvo perduotos tuometei Švietimo ir mokslo ministerijai. Šią savaitę Vyriausybė nusprendė, jog be Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dalininke turėtų tapti ir Sveikatos apsaugos ministerija, taip pat svarstoma kviesti prie instituto valdymo prisijungti ir Vilniaus universitetą.

ŠMSM tvirtina, kad įstrigusios procedūros dėl nuolatinio vadovo neturės įtakos įstaigos pavaldumo kaitai.

Nacionalinis vėžio institutas vykdo mokslinius tyrimus, koordinuoja vėžio kontrolės veiklą ir teikia medicinos įstaigoms pagalbą šiais klausimais, diegia mokslinius tyrimus praktikoje, tvarko Vėžio registrą. Kartu institutas turi ligoninę ir teikia gydymo paslaugas.