„Pastaruoju metu epideminė kreivė plokštėja, kiekvieną dieną nustatoma vis mažiau atvejų, o tie, kurie nustatomi, yra susiję su konkrečiais židiniais. Pastaruoju metu daug besimptomių ligos formų, kurios išaiškinamos atliekant profilaktinius patikrinimus, taip pat išlieka nemažai šeiminių židinių“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė R. Lingienė.

Ji pabrėžė, kad būtent dėl šių besimptomių formų reikia viešose vietose dėvėti veido kaukes, plauti, dezinfekuoti rankas.

Anot jos, iki šiol Lietuvoje visi susirgimų pikai buvo susiję su ligos protrūkiais sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus Nemenčinės atvejį, kur užsikrėtė siuvimo įmonės „Vilnika“ darbuotojai. Čia iš viso fiksuoti 89 įmonės darbuotojų ir dar 16 susijusių asmenų susirgimai.

„Visi židiniai susiję su sveikatos priežiūros įstaigomis, išskyrus vieną. Sėkmingai lokalizuotas židinys Ukmergės ligoninėje, Šeškinės poliklinikoje irgi, tikėkimės, pamirštas židinys. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – precedento neturintis židinys, kai susirgo 71 darbuotojas, 38 pacientai ir mirė daugiausiai Lietuvoje žmonių, iki šios dienos 17 (mirusių – BNS) asmenų susijusių su židiniu šioje ligoninėje“, – sakė R. Lingienė.

Bendrai didžiausias sergamumas fiksuotas Klaipėdos bei Vilniaus apskrityse, taip pat Marijampolėje, kur COVID-19 plitimas buvo susijęs su židiniu Marijampolės ligoninėje ir pirminės sveikatos priežiūros centre.

„Reikia pasidžiaugti, kad Telšių, Tauragės ir Utenos apskrityse mirties atvejų iki šiol nėra registruota“, – kalbėjo specialistė.

Iš viso Lietuvoje koronavirusas nustatytas 1449 asmenims, iki šiol fiksuoti 43 COVID-19 užsikrėtusių žmonių mirties atvejai. Pasveikę yra 474 žmonės, iš jų 94 medikai.

Iš viso atlikti 106 tūkst. 775 tyrimai.