Rektorius kviečia prisijungti prie VU alumnų, verslo lyderių įkurto VU fondo, kuris šios krizės situacijoje tampa įrankiu įgalinti akademinį potencialą ir telkti tam reikalingą finansinį ir socialinį kapitalą.

Fondas yra platforma, galinti suburti verslo, visuomenės lyderius ir akademikus kartu ieškoti ir įgyvendinti valstybei svarbias iniciatyvas, sprendžiančias krizės išryškintas sveikatos, švietimo, ekonomikos, teisės, kultūros ir kitas esmines problemas.

„Universitetai gali ir turi būti visuomenės priešakyje, nes jie visuomet siedavo bendras vertybes išpažįstančius žmones. Jau dabar girdime apie įvairių Europos šalių medikus, sutelktai ieškančius, kaip gydyti ypač sunkias ligos apraiškas.

Girdime apie mokslininkus, besidalijančius naujausia informacija, kaip įveikti epidemijos sukeltus padarinius. Į sudėtingus globalaus pasaulio iššūkius galime reaguoti mokslu ir juo paremtu žinojimu“, – teigia rektorius.

Rektoriaus manymu, VU pribrendo atlikti tą vaidmenį, kuriam nuo pradžių buvo sukurtas – prisiimti šalies intelektinę lyderystę. Atsižvelgiant į krizės metu išryškėjusį dešimtmečius neregėtą visuomenės susitelkimą, rektorius kviečia kartu su VU neliečiamojo kapitalo fondu įtvirtinti šiuos naujus veikimo pavidalus: „Iniciatyvos virs tradicijomis, o tradicijos – tvarios ir toliaregiškos valstybės raidos kūrimu“, – pranešime cituojamas prof. R. Petrauskas.