Darbotvarkėje, be kita ko, įrašyta diskusija apie pandemijos iššūkius Lietuvos sveikatos sistemai ir ekonomikai, premjero Sauliaus Skvernelio bei finansų ministro Viliaus Šapokos atsakymai į Seimo narių klausimus.

Opozicijos darbotvarkėje numatyta svarstyti klausimus dėl didesnių subsidijų už prastovas, geresnių sąlygų savarankiškai dirbantiems asmenims, palankesnės motinystės išmokų skaičiavimo tvarkos esant prastovai ir kitus.

Opoziciniai konservatoriai teiks įstatymo projektus dėl reprezentacinių ir parlamentinių išmokų sustabdymo.

Taip pat darbotvarkėn įtrauktas siūlymas dėl nuslėptų ryšių su rusų diplomatais pradėti apkaltos procesą Seimo narei Irinai Rozovai.

Neeilinį posėdį opozicija rengia dėl to, kad valdantieji nesutiko grįžti prie įprasto Seimo darbo rimto, kai posėdžiaujama dvi dienas per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais.

Valdančiųjų frakcijų atstovai BNS patvirtino, kad sutarta nedalyvauti ketvirtadienio plenariniuose posėdžiuose.

„Taip, yra sprendimas nedalyvauti. Mes manome, kad dėl koronaviruso Seimas turėtų posėdžiauti vieną dieną per savaitę, siūlėme į antradienio darbotvarkę įtraukti opozicijos projektus, bet jie atsisakė juos pateikti. Čia yra politikavimas“, – BNS sakė „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos seniūnė Vanda Kravčionok ir Socialdemokratų darbo partijos frakcijos vadovas Rimantas Sinkevičius taip pat teigė, kad frakcijų nariai laikysis ankstesnio sprendimo posėdžiauti vieną dieną.

Antradienį valdančiųjų balsais nuspręsta, kad dėl koronaviruso plitimo grėsmės saugiau būtų į plenarinius posėdžius Seimo nariams rinktis kartą per savaitę – antradieniais.

Opozicija tvirtina, kad atsisakius ketvirtadienio posėdžių, ji praranda parlamentinės kontrolės įrankius – Vyriausybės valandas ir opozicines darbotvarkes.

Nenumatytas posėdis rengiamas, kai to raštu reikalauja ne mažiau kaip trečdalis Seimo narių.